Jak serwować, to stylowo – luksusowe tace barowe

taca

fot. taca

Można podawać komuś kawę, czy herbatę z pierwszej ręki – czyli całkiem po prostu, niosąc za uchwyt kubek, czy filiżankę. Można też niezbyt subtelnie serwować drink, palcując stopkę kieliszka, czy oszronione ścianki szkła barowego. Coś takiego na pewno przejdzie w gronie znajomych, którzy wiele wybaczają. Ale, gdy chodzi o prawdziwie eleganckie serwowanie, trzeba zakrzyknąć: „Precz z łapami”.

Bez luksusowej, eleganckiej tacy barowej nie obejdzie się konferencja z prezesem, spotkanie z poważnym kontrahentem, czy wystawne przyjęcie. Zdawać by się mogło, że tace barowe (link) to zjawisko walające się na marginesie kultury stołu. Jednak takie myślenie to przejaw ignorancji.

taca

Zobacz również: Suchy podkład podłogowy

fot. taca

Designerskie, znane na całym świecie i podziwiane przez miłośników form pięknych i wyjątkowych, tace barowe przestały być sprzętem wyłącznie użytkowym. One same mają wartość estetyczną, stanowią dowód zamożności ich właściciela, czy gospodarza przyjęcia, podnoszą rangę i prestiż spotkania. Są też, niewątpliwie, wyrazem szacunku dla gości oraz dowodem na znajomość etykiety spotkań towarzyskich.

Tace barowe znanych producentów nie należą do tanich, ani masowo produkowanych. Ale za to stanowią swoistą wisienkę na torcie przyjęć i proszonych wizyt. Mówiąc o wytwornych tacach do serwowania nie sposób nie powiedzieć o projekcie Arne Jacobsena – stalowej, najprostszej z prostych tacy z linii AJ Cylinda Line (link), duńskiej marki Stelton. Do równie stylowych należą proponowane przez włoską markę Bugatti bardzo wytworne tace z linii Armonia (link) oraz Laguna (link). Z kolei włoski Legnoart kusi swoimi niepospolitymi tacami Piazza (link), których hebanowe drewno zdobione jest ręcznie wykańczaną, ekologiczną skórą.

Do innej grupy zaliczyć trzeba nowoczesne, wyposażone w powłoki antypoślizgowe, tace Ocean (link), marki Skagerak Denmark, czy Pegos (link) niemieckiej firmy Blomus. Z kolei wszyscy miłośnicy naturalnego drewna na pewno zwrócą uwagę na piękne odsłony luksusowych tac barowych Grand Cru (link), marek Rosendahl, czy ażurowe, wykonane z teaku, tace Fionia (link) marki Skagerak.

Niezależnie od materiału, z którego wykonane są markowe, znane na całym świecie tace, mamy tu nieodmiennie do czynienia z wzorami, które wrosły w historię designu XX i XXI wieku, tworząc rozpoznawalne formy, które nigdy nie ulegną zmieniającym się modom. Tace barowe zawsze wprowadzają ład, elegancję i posmak szarmanckiego świata, który odszedł w niepamięć.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)