Jak skutecznie pozbyć się zapachu papierosów?

Zakaz palenia tytoniu w barach i restauracjach to pierwszy krok do oczyszczenia atmosfery w miejscach publicznych. Równie ważne jest jednak rozprawienie się z zapachami, które mogą być odczuwalne w lokalu nawet kilka tygodni po ostatnim „dymku”. Świeże powietrze w pomieszczeniach zagwarantuje profesjonalny oczyszczacz.

W polskich pubach i restauracjach zapanowała moda na czyste powietrze. Nowe przepisy zakazujące palenia w miejscach publicznych nie oczyściły jednak atmosfery, szczególnie w przypadku niewielkich i słabo wentylowanych lokali. W takich miejscach zapach dymu tytoniowego może się utrzymywać przez dłuższy czas. Wietrzenie lokalu może się okazać niewystarczające. Nawet wtedy wymiana powietrza przebiega zbyt wolno, aby skutecznie pozbyć się dokuczliwych zapachów i cząsteczek szkodliwych dla zdrowia.

Dym papierosowy – toksyczna bomba

oczyszczacz powietrza

fot. oczyszczacz powietrza

Eksperci szacują, że w skład dymu tytoniowego wchodzi ponad 4 tys. związków chemicznych. Nieprzyjemna w zapachu nikotyna osiada nie tylko na meblach czy wykładzinie, ale także na odzieży. To dlatego po wizycie w pubie lub restauracji wszystkie ubrania z reguły nadają się tylko do prania… Zakaz palenia nie spowoduje jednak, że charakterystyczny zapach szybko zniknie z miejsc publicznych.

Jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie pochłaniania dymu papierosowego proponuje firma Daikin, która oferuje oczyszczacz powietrza wyposażony w jonizator.

Dzięki zastosowaniu jonizacji pyłków, oczyszczacz tworzy w pomieszczeniu delikatne turbulencje, które wymuszają ruch drobinek zapachów w kierunku urządzenia. W praktyce jest to bardzo skuteczne rozwiązanie w pomieszczeniach, które przez dłuższy okres były narażone na kontakty z rozmaitymi substancjami zapachowymi – przekonuje Andrzej Czekajewicz, przedstawiciel firmy KLIMAT-TOP, która zajmuje się dystrybucją w Polsce oczyszczaczy powietrza Daikin.

Bez zapachu i… bakterii!
Stwierdzenie „czyste powietrze” nie odnosi się jednak wyłącznie do jego walorów zapachowych. W powietrzu unosi się mnóstwo innych związków, które, choć bezwonne, mogą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczyszczacz powietrza firmy Daikin oferuje siedmiostopniowy system filtrowania, który skutecznie rozprawia się nie tylko z kurzem i nieprzyjemnymi zapachami środowiskowymi, ale też większością alergenów, bakterii i wirusów.

Powietrze przechodzi przez kolejne filtry, z których każdy ma do spełnienia inną funkcję. Filtr wstępny przejmuje największe zanieczyszczenia – cząstki kurzu lub sierść zwierząt. Kolejne filtry zatrzymują alergeny, bakterie i wirusy, a także pochłaniają nieprzyjemne zapachy – wylicza ekspert z firmy KLIMA-TOP.

oczyszczacz powietrza

fot. oczyszczacz powietrza

Idealny dla alergików
O właściwą czystość powietrza powinni zadbać przede wszystkim alergicy. Wysokie stężenie takich substancji, jak kurz, pleśń czy pyłki roślin może powodować reakcje alergiczne. Alergeny są szczególnie groźne w połączeniu z zanieczyszczeniami, na przykład pochodzącymi z urządzeń mechanicznych lub kosmetyków.
Długotrwałe narażanie się na ich działanie może wywołać nowe reakcje alergiczne lub nasilenie objawów. Profesjonalny oczyszczacz powietrza usunie z najbliższego otoczenia praktycznie wszystkie niebezpieczne alergeny – mówi Andrzej Czekajewicz, ekspert z firmy KLIMA-TOP.

Niewielki, energooszczędny i łatwy w obsłudze Oczyszczacz dla alergików firmy Daikin zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród właścicieli lokali gastronomicznych, ale także odbiorców prywatnych. Jednak bez względu na to, czy priorytetem jest usuwanie z powietrza alergenów, bakterii czy nieprzyjemnych zapachów, cel zawsze jest ten sam: poprawa komfortu i jakości życia w czystym i zdrowym powietrzu.

Oczyszczacz Daikin MC 707 VM jest dostępny w sklepie internetowym Klimatop.pl. Urządzenie kosztuje 1 639 zł.

***
O firmie:
KLIMA-TOP to firma handlowo-usługowa, oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji, ogrzewania, osuszania i nawilżania powietrza. Firma oferuje nowe urządzenia m.in. firm: Desa, LG, Samsung, Master, Boneco, PurLine, Corona, Inverter, Breezair itd. Firma oferuje produkty dla podmiotów gospodarczych i indywidualnych, zapewnia również profesjonalny montaż klimatyzacji przez wykwalifikowany zespół instalatorów. KLIMA-TOP istnieje o 2003 r., prowadzi sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej www.klimatop.pl, a także w biurze handlowym w Warszawie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)