Jak starą komodę przemienić w stylowy mebel?

komoda

fot. komoda

Przekonanie, że stylowy pokój kosztuje dużo więcej, nie zawsze jest zgodnie z prawdą. Stworzenie niepowtarzalnego klimatu w mieszkaniu często wymaga tylko trochę czasu i pracy, aby zrealizować swoje pomysły. Ciekawym rozwiązaniem może być przemiana zwykłego mebla w niepowtarzalny produkt, wykorzystując rozmaite techniki dekoracji i odnawiania.

Odnawianie komody – praktyczne pomysły
Jak odnowić, zmienić zwykłą komodę? Można użyć do tego celu farb akrylowych, którymi pokrywa się starą powierzchnię mebli. Farbę nakładać można zarówno pędzelkiem, jak również wałkiem. Przed pomalowaniem mebla warto odtłuścić jego powierzchnię. Po pomalowaniu szafek oraz ich polakierowaniu można stworzyć również wykończenie sprawiające wrażenie lekko postarzałego, w tym celu warto lekko zetrzeć powierzchnię malowanej komody przy pomocy papieru ściernego. Innym rozwiązaniem jest również pod główną farbę położenie farby innego koloru, która po przecieraniu będzie przebijała, imitując tym samym barwę starego drewna. Tak przygotowany mebel warto wzbogacić o porcelanowe uchwyty.

Zwykłą komodę można przemienić w stylowy mebel, wykorzystując do tego technikę Découpage. Jest to sposób polegający na przyklejaniu wcześniej przygotowanych wzorów i dekoracji (z papieru ryżowego, drukarki laserowej, czy nawet serwetek stołowych) do powierzchni zarówno drewnianej, jak innej.

Zobacz również: Garderoba we włoskim stylu

Warto odnawiać samemu?

komoda

fot. komoda

Odnawianie starych mebli dla jednych jest przyjemnością, a dla innych, może być dosyć uciążliwe, zwłaszcza wtedy, kiedy naszą pasją nie jest majsterkowanie. W drugim przypadku sprawdzi się pomysł wyboru stylowych mebli w stylu biedermeier, Shabby Chic czy kolonialnym właśnie ze sklepu z używanymi meblami, bądź meblami stylizowanymi na antyki, czego dobrym przykładem jest sklep ArtDecor24 (www.ArtDecor24.pl). Każdy dobrze czuje się we wnętrzu, do którego dobierze odpowiednie meble i dodatki zgodne z własnym gustem. Według najnowszych trendów najchętniej wybierane są lekkie toaletki i sekretarzyki w stylu Shabby Chic lub wykonane z egzotycznego drewna komody w stylu kolonialnym. W ArtDecor24 Klienci docenią też oryginalne dodatki, takie jak szkatułki Faberge, weneckie świeczniki czy figury Veronese”.

komoda

fot. komoda

Przemyślmy zatem aranżację swojego wnętrza, tak aby przede wszystkim była to przestrzeń stworzona dla nas, dostosowana do naszych potrzeb zarówno funkcjoanlnych, jak i estetycznych. Warto poświęcić trochę więcej czasu na zaprojektowanie mieszkania oraz dobór odpowiednich mebli i dodatków, albo ich wykonanie z mebli niepotrzebnie niszczejących na strychu, aby z przyjemnością wracać po pracy i moc odpoczywać w przyjaznym otoczeniu.

***
O Artdecor24
Sklep ArtDecor24 oferuje stylowe meble i dodatki do wnętrz oraz ogrodów. W ofercie znajdziemy sekretarzyki, toaletki, komody i stoły w stylach Art Deco, Biedermeier, Shabby Chic, Kolonialnym, itp. oraz figury Veronese i słynne szkatułki Faberge.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)