Jak udekorować mieszkanie na wiosnę?


łazienka

fot. łazienka

Wiosna tuż tuż, a tych, którzy nie mogą doczekać się jej przyjścia, zachęcamy do subtelnej metamorfozy wnętrz.

Po każdej zimie, z utęsknieniem, oczekujemy na ciepłe promienie słońca i z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na przemian jest raz ciepło, a raz mroźnie.

Zanim wiosna zakwitnie za oknami, możemy samodzielnie zadbać o odpowiedni wystrój i zaprosić ją do naszych wnętrz nieco wcześniej. Motywami przewodnimi dekoracji na wiosnę powinny być: kwiaty, liście, motyle, oraz kolory: zielony, żółty oraz barwy wiosennych kwiatów.

lampa

fot. lampa

Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrza jest zawieszenie w oknach i w drzwiach wiszących ozdób, które pod wpływem wiatru czy dotyku ożyją i zaczną tańczyć. Wieczorny nastrój pomogą rozświetlić girlandy kolorowych lampek.

Na podłodze można rozłożyć trójwymiarowy zielony dywan, przywodzący na myśl świeżą, wiosenną trawę, a w pokoju dziecięcym mniejsze dywaniki w kształcie motylków i kwiatków. Aranżację tkaninami doskonale uzupełnią kolorowe poduszki, zasłony lub rolety.

Aby zatrzymać wiosnę na dłużej, do dekoracji ścian można użyć naklejek i malunków szablonowych. Naklejki z wizerunkami kwiatów nadają się do ozdoby każdego pomieszczenia w mieszkaniu: od sypialni po pokój dziecka. Naklejki można przyklejać na ściany i meble. Niektóre nadają się do wielokrotnego użytku. Jeśli więc nie będą się dobrze prezentowały w wybranym miejscu, można je łatwo odkleić i przykleić w nowe miejsce. Na koniec wiosennego sezonu naklejki ścienne można bez trudu usunąć, by zrobić miejsce na kolejne, sezonowe dekoracje.

łazienka

fot. łazienka

Do ożywienia wnętrza wystarczy też jedna rolka tapety. Na tle pastelowych odcieni wspaniale prezentują się wielobarwne lub gładkie doniczki z wiosennymi kwiatami, takimi jak: żonkile, hiacynty i tulipany.

O ile po doniczkowe nowalijki trzeba wybrać się do centrum ogrodniczego, to pozostałe pomysły można zrealizować w sklepie internetowym Kids Town.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)