Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym?

Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

fot. Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

Słońce, piasek i morskie fale to najlepsze inspiracje do wykreowania urlopowego nastroju w każdym pomieszczeniu. Po wyczerpującym roku szkolnym, spragnione wypoczynku dzieci z chęcią przywitają ten motyw w swoich pokojach. Jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym, radzi ekspert Kidstown.pl.

Zobacz również: Metaliczny blask na ścianie

Do aranżacji w stylu marynistycznym wybierzmy modne, pastelowe odcienie błękitu, żółtego, czerwonego oraz kolor biały. Do dekoracji pomieszczenia warto dopasować tapetę w biało granatowe pasy, ozdobione borderem w statki i muszelki. Alternatywą może być tapeta w żaglówki, chmurki, fale lub plamy. Morski klimat w dziecięcym pokoju zapewniają dodatki np. narzuty w marynarskie pasy lub komplet pościeli ze ślicznym statkiem, pod którą maluch odpłynie do krainy snów. Całość wystroju dopełnią zasłonki w kolorze błękitu.

Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

fot. Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

Tuż obok dziecięcego łóżka można postawić skrzynię na pościel. Nigdy nie wiadomo, kiedy pokój nawiedzą żądni przygód piraci. Rozbielona, drewniana podłoga wprowadzi nas w klimat nadmorskich domków. Dopełnieniem marynistycznego wnętrza będą zasłony w grube, pionowe, biało – niebieskie pasy, a także słoje wypełnione muszlami, stojące na parapecie.

Ciekawym dodatkiem do całości wystroju może okazać się hamak. W dziecięcej sypialni urządzonej w stylu marynistycznym będzie doskonale pasować. Podobnie jak liny podwieszone do sufitu, służące do wspinania się i huśtania.

Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

fot. Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynistycznym

Po całym roku spędzonym w ławce przeniesienie sielskiego morskiego klimatu doskonale wprawi dzieci w wakacyjny nastrój. Po powrocie do szkoły, subtelne dodatki jeszcze długo będą przypominały leniwe chwile spędzone na plaży. Urządzając wnętrze w stylu marynistycznym, warto zachować umiar w łączeniu kolorów. Połączenie bieli i błękitu można potraktować jako idealne tło dla morskich opowieści przed zaśnięciem. Jeszcze tylko zdjęcia z żeglarskich przygód w drewnianych ramkach i możemy planować następne wyprawy.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)