Jak urządzić profesjonalną pracownię malarską?

lampy

fot. lampy

Każdy artysta marzy o własnej, dobrze urządzonej i wyposażonej pracowni, w której mógłby tworzyć o każdej porze dnia i nocy. Dotyczy to także hobbystów, którzy dysponują ograniczonym czasem i chcieliby się cieszyć swoją pasją w wolnych chwilach po pracy. Do tego jednak potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Jak samodzielnie urządzić profesjonalną pracownię artystyczną?

Przeczytaj również: Metamorfoza wnętrza bez remontu

Nie każdy ma możliwość przeznaczenia osobnego pomieszczenia na realizację swojej pasji po pracy. Malarstwo to rodzaj hobby, które wymaga odpowiednich narzędzi oraz sporej ilości miejsca do tworzenia i przechowywania ukończonych dzieł. Pracownia malarska powinna być równomiernie oświetlona (najlepiej północnym światłem), a nie każde oświetlenie sztuczne stworzy warunki odpowiednie do pracy artysty.

Sklep maluje.pl posiada w swojej ofercie profesjonalne lampy firmy Daylight, służące do oświetlania pracowni malarskich. Dzięki niemu można pracować przy stałym, neutralnym świetle w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego usytuowanie oraz porę dnia. Energooszczędne i bardzo trwałe świetlówki dają równomierne światło o neutralnej temperaturze. Ponadto oświetlenie profesjonalnymi lampami firmy Daylight nie męczy wzroku i nie przekłamuje kolorów.

W zależności od potrzeb i wybranego modelu, lampy mogą być instalowane bezpośrednio na sztaludze lub na dodatkowym statywie. Do pracy z dużymi formatami zaleca się użycie kilku lamp na jednym statywie. Dzięki dużej żywotności i oszczędności energii zakup świetlówki bardzo szybko się zwraca.

W sklepie maluje.pl można kupić także duże podłogowe lampy w stylu retro, zaprojektowane z myślą o domowych wnętrzach. Idealnie sprawdzą się obok wygodnego fotela i miejsca wieczornej lektury.

"Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są i inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce."
Pablo Picasso

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)