Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Posiadanie mieszkania w obiektach poindustrialnych stało się symbolem luksusu. Wielkopowierzchniowe lofty zachwycają otwartymi, jasnymi wnętrzami i niebanalnym designem. Styl industrialny można łatwo wprowadzić także do standardowych wnętrz mieszkalnych i domów. Jak tego dokonać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Wielkie i puste przestrzenie zabytkowych budynków przemysłowych, przyciągają niezwykłą urodą i możliwościami aranżacyjnymi. Pomimo surowej stylistyki i przemysłowego charakteru wnętrza loftów są obecnie symbolem luksusu i zamożności. Jak więc wykonać aranżację w stylu industrialnym?

salon

Zobacz również: Pomysł na domową galerię

fot. salon

Styl industrialny eksponuje surowe elementy konstrukcyjne i instalacyjne, takie jak: rury, betonowe stropy oraz fragmenty surowych murów z cegły. Klimat przemysłowego wnętrza można odtworzyć również przy pomocy odpowiednich farb. Wnętrze w stylu industrialnym powinno być pomalowane na wyraziste kolory – czernie, biele, szarości, przeplatane żółcią, zielenią lub czerwienią. Warto zacząć od pomalowania ścian na różne odcienie stalowych szarości, jak np. „bezmiar przestrzeni”, „antracytowa struktura” oraz „szczotkowana stal” z kolekcji Loft pochodzącej z palety emulsji lateksowej Colour&Style marki Dekoral Fashion.

Przeczytaj również: Łazienka pełna dobrych emocji
salon

fot. salon

salon

fot. salon

Jeśli w mieszkaniu lub w domu nie ma możliwości ekspozycji prawdziwej cegły lub betonu, wówczas wysunięte fragmenty ścian doskonale zaprezentują się pomalowanie na kolor „wypalonej cegłą” z kolekcji Loft.

Na koniec pora na na dodatki. W surowym, otwartym wnętrzu o przemysłowym charakterze powinny stać skórzane kanapy, welurowe fotele, ciężkie drewniane stoliki oraz szafki o prostej konstrukcji. Odrobinę lekkości dodadzą szklane i metalowe elementy w postaci krzeseł, kawowych stolików, a także licznych lamp.
Ciekawym akcentem może być wiszący, przezroczysty fotel w kształcie mydlanej bańki oraz meble o nietuzinkowych, inspirowanych sztuką nowoczesną kształtach w żywych barwach.

Pamiętajmy, że wnętrze mieszkalne, musi dawać poczucie komfortu i ciepła, dlatego nie może zabraknąć w nim roślin doniczkowych, dywaników i poduszek dopasowanych kolorystycznie do całości aranżacji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)