Jak wyróżnić elewację domu

elewacja

fot. elewacja

Dekoracja domu od zewnątrz jest zwykle ostatnim etapem jego budowy, często odkładanym na później. Warto jednak zainwestować w piękną elewację, która nie tylko będzie cieszyła oko, ale także ochroni ściany domu przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych.

Przeczytaj również: Pracownia Projektowa Archipelag

Sprawdzonym sposobem wykończenia elewacji jest urozmaicanie jej drewnianymi powierzchniami. Dostępne na rynku panele dekoracyjne umożliwiają w zasadzie dowolne aranżacje całej elewacji lub tylko jej fragmentu. Drewno było, jest i będzie modne – w zasadzie główną jego wadą jest cena oraz uciążliwość konserwacji. Na szczęście i tym niedogodnościom producenci wyszli naprzeciw.

brama garażowa

fot. brama garażowa

Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek od niedawna są specjalne deski elewacyjne, które zarówno kolorystyką, jak i strukturą powierzchni doskonale imitują drewno. System BELTECTO jest estetyczny, bardzo wygodny w eksploatacji i prosty w montażu. To rozwiązanie „dwa w jednym”, które daje możliwość zamontowania zarówno w formie podbitki dachowej jak i wykończenia elewacji. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki polimerowej PMMA jest odporny na promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne i zachowuje doskonały wygląd przez wiele lat. – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

Zasadniczą zaletą Beltecto jest właśnie możliwość montażu systemu zarówno w roli podbitki dachowej, jak i dekoracji elewacji. W ten sposób uzyskujemy jednolite kolorystycznie powierzchnie, a w efekcie – ładnie wykończony dom. Produkt oferowany jest w różnych kolorach: dąb, orzech, mahoń, brąz i biały (z czego trzy ostatnie tylko jako panel podbitkowy). Dostępna gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie części systemu do kolorów stolarki okiennej, drzwi czy innych elementów elewacji budynku w kolorach drewnopodobnych. Rezultat końcowy z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających posiadaczy domów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)