Jak wyróżnić elewację domu

elewacja

fot. elewacja

Dekoracja domu od zewnątrz jest zwykle ostatnim etapem jego budowy, często odkładanym na później. Warto jednak zainwestować w piękną elewację, która nie tylko będzie cieszyła oko, ale także ochroni ściany domu przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych.

Sprawdzonym sposobem wykończenia elewacji jest urozmaicanie jej drewnianymi powierzchniami. Dostępne na rynku panele dekoracyjne umożliwiają w zasadzie dowolne aranżacje całej elewacji lub tylko jej fragmentu. Drewno było, jest i będzie modne – w zasadzie główną jego wadą jest cena oraz uciążliwość konserwacji. Na szczęście i tym niedogodnościom producenci wyszli naprzeciw.

brama garażowa

fot. brama garażowa

Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek od niedawna są specjalne deski elewacyjne, które zarówno kolorystyką, jak i strukturą powierzchni doskonale imitują drewno. System BELTECTO jest estetyczny, bardzo wygodny w eksploatacji i prosty w montażu. To rozwiązanie „dwa w jednym”, które daje możliwość zamontowania zarówno w formie podbitki dachowej jak i wykończenia elewacji. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki polimerowej PMMA jest odporny na promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne i zachowuje doskonały wygląd przez wiele lat. – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

Zasadniczą zaletą Beltecto jest właśnie możliwość montażu systemu zarówno w roli podbitki dachowej, jak i dekoracji elewacji. W ten sposób uzyskujemy jednolite kolorystycznie powierzchnie, a w efekcie – ładnie wykończony dom. Produkt oferowany jest w różnych kolorach: dąb, orzech, mahoń, brąz i biały (z czego trzy ostatnie tylko jako panel podbitkowy). Dostępna gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie części systemu do kolorów stolarki okiennej, drzwi czy innych elementów elewacji budynku w kolorach drewnopodobnych. Rezultat końcowy z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających posiadaczy domów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)