Jak zamontować odwodnienie liniowe?

odwodnienie liniowe

fot. odwodnienie liniowe

Dzięki odwodnieniom liniowym powstały nowe możliwości aranżacyjne łazienki przyjazne domownikom. Poza estetycznym wyglądem, charakteryzują się prostym montażem i bezproblemową konserwacją. Ekspert radzi jak prawidłowo zainstalować odwodnienie liniowe.

Wybór miejsca instalacji
Kształt rynny odwodnienia liniowego dobiera się indywidualnie, w zależności od aranżacji łazienki. Mogą to być elementy proste lub kątowe.
„Rozwiązanie proponowane przez firmę TECE umożliwia dużą swobodę aranżacji stanowiska prysznicowego, co jest zarówno wynikiem szerokiej oferty, jak i uniwersalnych rozwiązań. W przypadku rynien prostych konstrukcja rynny umożliwia montaż odwodnienia w różnych miejscach łazienki – jako naturalne przejście ze strefy „mokrej” do „suchej” jak i montaż przy ścianie. Rynna prosta posiada perforację wzdłuż dłuższego boku, co pozwala na ich łatwy montaż przy ścianie. Każde odwodnienie liniowe TECE wymaga zaledwie 1% spadku w kierunku rynny. Warto również pamiętać, aby w pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe stosować innowacyjne, dwustopniowe spiętrzające wkładki syfonowe ze specjalną wewnętrzną membraną, która zdecydowanie minimalizuje parowanie stojącej wody w kolanie odpływowym” – wskazuje Krzysztof Kaczmarek – ekspert z firmy TECE.

Dopasowanie odwodnienia liniowego do rodzaju posadzki

odwodnienie liniowe

fot. odwodnienie liniowe

Rodzaj posadzki także ma znaczenie. O ile montaż przebiega bezproblemowo przy tradycyjnych kafelkach, to w przypadku podłogi z kamienia naturalnego wymagane jest zastosowanie specjalnych rozwiązań.
„W nowoczesnych projektach łazienek kamień jest bardzo popularnym materiałem. Prezentuje się niezwykle efektownie nie tylko na ścianach, ale i na podłodze. Zastosowanie „niewidocznego dla oka” odwodnienia liniowego dodatkowo potęguje efekt harmonii i spójności aranżacji. Osoby chcące osiągnąć taki efekt dekoracyjny zachęcam do wyboru rynny dedykowanej do podłóg wykonanych z kamienia naturalnego z oferty TECE. Po jego zamontowaniu posadzka tworzy idealnie gładką powierzchnię, w której pozostają prawie niewidoczne szczeliny” – dodaje ekspert z firmy TECE.

Montaż i konserwacja

odwodnienie liniowe

fot. odwodnienie liniowe

Przed przystąpieniem do montażu odwodnienia liniowego, należy poznać kilka podstawowych zasad dzięki którym instalacja będzie działała poprawnie przez lata.

Jak przestrzega ekspert: „W czasie dokonywania wyboru rynny należy zwrócić uwagę jaką mamy do dyspozycji tzw.: „wysokość montażową”, jak również należy sprawdzić jaką ilość wody będzie emitować zamontowana armatura natryskowa. Firma TECE posiada w swojej ofercie pełen zakres kolan odpływowych, który spełnia wymagania zdecydowanej większości montowanych odwodnień liniowych w łazienkach.

Pamiętajmy, aby rurę odpływową podłączyć z odpowiednim spadkiem, co ma zapewnić poprawny odpływ wody do instalacji kanalizacyjnej. Niezwykle istotne również jest poprawne wypoziomowanie rynny odpływowej, co w przypadku odwodnienia TECEdrainline można zrobić szybko i precyzyjnie za pomocą regulowanych stopek montażowych.

odwodnienie liniowe

fot. odwodnienie liniowe

Ponieważ oferta systemu TECEdrainline umożliwia zakup, jak i montaż rusztu dekoracyjnego w ostatniej fazie wykończenia łazienki, daje to użytkownikowi zdecydowanie więcej czasu na podjęcie decyzji o ostatecznym wyborze wypełnienia dekoracyjnego.

Ostatnim krokiem jest ułożenie płytek ceramicznych. jednak zanim to nastąpi należy wykonac odpowiednie uszczelnienie. „Najważniejszym elementem konstrukcyjnym zabudowanej rynny prysznicowej jest poprawne wykonanie warstwy uszczelniającej poniżej płytek ceramicznych. Firma TECE proponuje nowatorskie rozwiązanie określone nazwą Seal System. Rozwiązanie to daje zarówno użytkownikowi, jak i płytkarzowi gwarancję, że zastosowane ogólnie dostępne na rynku produkty do wykonywania tzw.: „uszczelnień zespolonych” czy potocznie mówiąc folii w płynie, są w pełni kompatybilne ze znajdującą się w komplecie z rynną TECEdrainline, taśmą uszczelniającą. Firma TECE posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające tę zgodność wystawione przez instytut KIWA TBU.” – podsumowuje Krzysztof Kaczmarek – ekspert z firmy TECE.

Dzięki powyższym wskazówkom od eksperta odwodnienie liniowe zostanie zamontowane poprawnie, a w łazience powstaną komfortowe warunki zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych domowników.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)