Jak zamontować rolety w kasecie?

Nowoczesne systemy rolet w kasetkach pozwalają na łatwy montaż, który nie wymaga wsparcia specjalistów. Dodatkowe czynności związane z pomiarem również można wykonać samodzielnie, bez ponoszenia dodatkowych opłat.

roleta

fot. roleta

Cenione od lat

roleta

fot. roleta

Wysoka praktyczność i estetyka rolet sprawiają, że są one elementem wyposażenie niemal każdego mieszkania i domu. Chronią przed rażącym słońcem, a nocą doskonale zastępują tradycyjne zasłony. Materiał rolet to impregnowany poliester dostępny w setkach kolorów, o różnym stopniu przepuszczalności światła. Asortyment dekoru kasetki i prowadnic, także jest bogaty. Oprócz klasycznej obudowy PCV w kolorze białym lub brązowym, oferowane są również rolety z profilem aluminiowym w pełnej kolorystyce. Dzięki temu wybór odpowiedniego zestawu produktów do indywidualnej aranżacji wnętrza jest łatwy.

Rolety w kasetce łatwiej jest utrzymać w czystości, niż klasyczne modele. Kaseta zapobiega bowiem osadzaniu się kurzu na tkaninie. Dzięki temu są nie tyko estetyczne, ale i przyjazne dla alergików. Na dodatek możemy je zamontować samodzielnie w zaledwie kilka minut. Jak to zrobić?

Pomiar przed zakupem
Aby odpowiednio dobrać rozmiar rolet, niezbędny jest dokładny pomiar:
W większości modeli w obudowie z prowadnicami należy precyzyjnie określić wysokość i szerokość zamawianej rolety. Robimy to zgodnie z instrukcją podaną przez producenta www.kuprolety.pl. Precyzja jest bardzo ważna, gdyż tylko taki pomiar zagwarantuje prawidłowy montaż rolety na oknie oraz jej bezawaryjną pracę przez długi czas użytkowania – wyjaśnia Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.kuprolety.pl

Łatwy montaż rolet w kasetce
Montaż rolet w kasetce jest bardzo prosty. Nie potrzeba do tego pomocy specjalistów ani nietypowych narzędzi. Na początek należy odtłuścić ramy okna benzyną ekstrakcyjną, denaturatem, lub octem kuchennym.
Aby zamontować roletę z kasetą należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, wysunąć zaślepki i przykręcić do listwy przyszybowej, dzięki temu nie naruszymy struktury witryny okna. Długość prowadnicy musimy dopasować do wysokości szyby wraz z listwami przyszybowym, a następnie odciąć niepotrzebną część. Warto pamiętać, aby precyzyjnie przykleić prowadnicę do listwy przyszybowej. Ostatnią czynnością jest założenie obciążnika łańcuszka dla zachowania estetyki i wygody przy zwijaniu rolety– tłumaczy Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.kuprolety.pl

roleta

fot. roleta

roleta

fot. roleta

W przypadku rolet w kasecie z żyłką, wystarczy zawiesić kasetę na skrzydle okna za pomocą haczyków zabezpieczonych przylepcami, które nie pozwalają na przesuwanie się rolety w czasie użytkowania i przeciągnąć żyłkę do haczyka dolnego. Zakładamy ograniczniki nie pozwalające rolecie rozwijać się i zwijać ponad wyznaczone granice oraz obciążnik na łańcuszek podnoszący estetykę rolety– dodaje.

W sprzedaży jest wiele modeli rolet. Nie wszystkie trzeba mocować na stałe do okiennicy, a np. wystarczy przykleić. Do tej grupy produktów należy roleta Solaris, którą można kupić w sklepie internetowym www.kuprolety.pl. Dzięki takim rozwiązaniom szybko i sprawnie zainstalujemy osłony nie obawiając się błędów montażowych.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)