Jak zatrzymać czas przy użyciu koloru

gabinet

fot. gabinet

Delikatne, inspirowane naturą, neutralne pastele dominują w kolekcji kolorów na 2014 rok marki Benjamin Moore. Eksperci kolorystyczni pieczołowicie wyselekcjonowali taki odcienie, które sprawią, że pędzący nieubłaganie czas nieco zwolni, a mieszkanie stanie się miejscem, do którego wraca się z przyjemnością.

Idea bardzo bliska nurowi w designie, jakim jest Slow Design. Wywodzi się ze Slow Movement, określanego również mianem Slow Life, czyli życia pozbawionego nieustannego pędu, świadomego, gdzie jednostka potrafi dostrzec swój i innych indywidualizm, czerpać z natury.

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Ze Slow Design jest podobnie, ważne jest indywidualne podejście do projektu, który ma być dokładnie przemyślany, tworzony bez pośpiechu, w zgodzie z naturą, funkcjonalny. Letnie miesiące to idealny czas na zmiany. Filozofia Slow Design może okazać się bardzo pomocna podczas wiosennych remontów, czy porządków. Warto dobrze przemyśleć, czy to jak mieszkamy, jakie przedmioty nas otaczają spełnia nasze oczekiwania. Często nawet drobne zmiany mogą przynieść spektakularny efekt. Wystarczy zastanowić się kto z rodziny, znajomych, czy sąsiadów mógłby służyć pomocą. Może są wśród tych osób takie, które pasjonują się renowacją starych mebli, mają artystyczne wykształcenie i podzieliłyby się swoją wiedzą. A wtedy wystarczy trochę farby, by rozświetlić ciemne pomieszczenie, czy nadać nowy blask wysłużonym meblom.

Kolorystyczny chill out
Tegoroczne odcienie marki Benjamin Moore są stonowane, a jednocześnie bardzo optymistyczne. Mają jednak przede wszystkim tworzyć atmosferę bliską idei Slow Design. Dzięki nim do domu można przenieść zapach kwitnących drzew, bezchmurne wakacyjne niebo, czy lawendowe pole. I tym samym stworzyć idealne dla siebie miejsce do relaksu, które pozwoli zapomnieć o codziennych obowiązkach, w którym człowiek słyszy własne myśli. Odcienie te sprawdzą się zarówno w dekoracji ścian, jak i renowacji mebli. I co ważne kolory te są dostępne w ekologicznych liniach farb Natura® i Ultra Spec® 500 całkowicie wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO.

Dzięki temu są w pełni bezpieczne i bezzapachowe. Z kolei elementy drewniane i drewnopodobne można pomalować ekologiczną, wodorozcieńczalną emalią alkidową z rodziny Advance® marki Benjamin Moore. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)