Jaki sposób realizacji budowy wybrać?

budowa

fot. budowa

Dla wielu z nas własny, w dodatku zaprojektowany specjalnie z myślą o naszych oczekiwaniach dom to spełnienie marzeń. Jednak droga, która wiedzie do zamieszkania w nim nie jest wcale usłana różami. Czy rzeczywiście budowa domu musi wymagać tyle czasu i energii? Otóż niekoniecznie. Wszystko zależy od wybranego przez nas sposobu realizacji inwestycji.

Przeczytaj również: Decyzja o warunkach zabudowy

Decydując się na sposób tradycyjny, tzw. budowę systemem gospodarczym, musimy zdawać sobie sprawę, że sami będziemy odpowiadać za koordynację wszystkich robót i formalności. Czekają nas wyprawy do sklepów z materiałami, pilnowanie terminowości dostaw, negocjacje z wykonawcą i regularne wizyty na placu budowy. Można budować etapami, wybierając na każdy z nich inną ekipę wykonawczą albo też zlecić wszystko jednej firmie – generalnemu wykonawcy. Obie te metody mają swoich zwolenników wśród tych inwestorów, którzy lubią samodzielnie wszystkiego doglądać i są przekonani, że nikt nie zrobi tego lepiej od nich. Decydują się na nią również Ci szczęśliwcy, którzy dysponują dużą ilością czasu wolnego i chęcią, by przeznaczyć go właśnie na zaangażowanie się w cały proces budowy.

Dla pozostałych te sposoby realizacji tak skomplikowanego przedsięwzięcia są uciążliwe, bo wymagają ogromnych nakładów czasu i energii. W dodatku mało kto posiada fachową wiedzę, pozwalającą ustrzec się przed fatalnymi pomyłkami, usterkami czy problemami z wykonawcą. Dlatego warto powierzyć budowę naszego domu w ręce inwestora zastępczego, który całą budową zajmie się od A do Z. Współpraca z nim może zacząć się na dowolnym etapie budowy, w zależności od indywidualnie przygotowanej umowy. – Od tej pory postępy prac i wszystkie interesujące szczegóły zainteresowany może śledzić logując się do panelu klienta, gdzie znajdzie zdjęcia, dokumentację i korespondencję wszystkich zaangażowanych w projekt – mówi Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się pełnym inwestorstwem zastępczym. – Nasi doradcy w imieniu klienta koordynują całością inwestycji i odpowiadają za jej prawidłowy przebieg – dodaje. Decydując się na usługi inwestora zastępczego mamy gwarancję, że nie ucierpi nasze życie towarzyskie ani rodzinne. Zyskujemy także spokój i pewność, że nasz wymarzony dom będzie w znakomitej kondycji i przez najbliższe lata obejdzie się bez większych remontów i konserwacji, które często są skutkiem wcześniejszych, błędnych decyzji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)