Jeden osprzęt w czterech stylach

Jeszcze jakiś czas temu mieszkanie urządzało się raz na wiele lat. Dlatego przeważnie w pomieszczeniach dominował tradycyjny styl aranżacji. Obecnie wystrój ulega częstej zmianie – pragniemy podążać za trendami, zmieniają się także nasze upodobania. Jednak, o ile meble czy kolor ścian można łatwo odświeżyć, to niektóre elementy, tak jak osprzęt elektryczny, towarzyszy nam niezmiennie. Warto zatem wybierać uniwersalne kolekcje pasujące do różnych aranżacji, tak jak linia Karo firmy Ospel.

salon

fot. salon

Potęga tradycji
Wystrój mieszkania często jest odzwierciedleniem charakteru i gustu jego mieszkańców. Niektórzy lepiej czują się w klasycznych aranżacjach, do innych bardziej przemawia minimalistyczna stylistyka lub rustykalne wnętrza. Najbardziej otwarty i ponadczasowy jest styl klasyczny. Pasuje on bowiem do wielu akcesoriów i dodatków. Eleganckie meble, duże lustra powiększające optycznie wnętrze, mięsiste dywany, dekoracyjne tkaniny i klasyczne formy – to kilka typowych dla tej kompozycji elementów. Tutaj najlepiej sprawdzą się subtelne detale, nawiązujące linią do całości. Osprzęt elektryczny wchodzący w skład kolekcji gniazdek elektrycznych i włączników Karo firmy Ospel doskonale wpisują się w stylistykę takiego pomieszczenia. Łączniki w klasycznym, białym kolorze nie będą niepotrzebnie przyciągać uwagi, a kwadratowy kształt o delikatnie zaokrąglonych rogach przycisku doskonale korespondować będzie z pozostałymi elementami wyposażenia.

osprzęt elektryczny

fot. osprzęt elektryczny

Sielsko – anielsko
Osoby tęskniące za spokojnym życiem, mogą zdecydować się na zmianę klasycznej aranżacji, na wystrój w stylu prowansalskim. Nawiązuje on do skąpanej w słońcu, francuskiej Prowansji i trendu rustykalnego. Miłośnicy takich kompozycji powinni postawić na jasne, świetliste kolory – biel, fiolet, błękit, zieleń. Pastelowe ściany, nierzadko zdobione delikatnym, kwiatowym motywem świetnie korespondują z jasnymi, lekkimi w wyrazie meblami o naturalnie postarzanych frontach. Styl ten charakteryzuje się wielością drobnych elementów, które – dzięki delikatnym zdobieniom, niewielkim rozmiarom i określonej kolorystyce ładnie ze sobą współgrają. Stół można pokryć koronkowym obrusem, a klimatu dodatkowo doda odpowiednio dobrana ceramika. W jasnej kolorystyce powinny zostać utrzymane także elementy osprzętu elektrycznego, a ich forma powinna naturalnie zbalansować wielość ozdobnych szczegółów. Kolekcja Karo marki Ospel swoim kształtem nawiązuje do tafli jeziora pofalowanej delikatnym powiewem wiosennego wiatru. Jest to na tyle subtelny efekt, że nie zaburzy ogólnej stylistyki – podkreśli za to nawiązania do sielskiego życia na łonie natury.

kuchnia

fot. kuchnia

Wnętrza glamour
Elegancki styl glamour początek bierze w królewskich pałacach, mocno zdobionych kryształami i złoceniami. Modern glamour wykorzystuje jednak elektryczne zestawienia, które na pierwszy rzut okna wydają się być z różnych epok. Kryształowe żyrandole czy rzeźbione i tapicerowane meble różnią się od swoich poprzedników nowoczesną formą i materiałem. Współczesna wersja tego typu kompozycji bazuje na połyski i zdecydowanych kontrastach, zwłaszcza zestawienia białego i czarnego. W tego typu wnętrzach nie może zabraknąć więc dodatków w postaci kryształków oraz lśniących tkanin. Całość równoważą geometryczne kształty pozostałych elementów wyposażenia. Osprzęt elektryczny Karo firmy Ospel doskonale wpisze się w tę stylistykę. Prosta forma kwadratowych ramek w białym kolorze doskonale korespondować będzie z pozostałymi sprzętami. Jeśli natomiast to osprzęt ma przyjąć rolę ozdoby glamour wybrać można model w odcieniu ecru perłowym lub srebrnym perłowym. Łącząc prosty kształt z połyskiem doskonale oddaje ducha stylizacji.

łazienka

fot. łazienka

Ascetyczny minimalizm
Przekształcenie klasycznego, eklektycznego czy prowansalskiego wnętrza w nowoczesną, minimalistyczną aranżację tylko na pozór wydaje się skomplikowana. Tak naprawdę wszystko opiera się na zmianie podejścia do licznych dodatków, bibelotów pamiątek z wakacji i zdobionych przedmiotów. Minimalizm bazuje bowiem na prostocie. Tu ważna jest forma – czysta, surowa, perfekcyjna. Niezwykle istotna jest również przestrzeń – pomieszczenie utrzymane w jasnych, chłodnych barwach, wyposażone jedynie w najpotrzebniejsze, funkcjonalne elementy, jest przestronne i uporządkowane, a odpowiednie oświetlenie wydobywa piękno detali. Brak tu miejsca dla ozdobnych, niepraktycznych figurek gromadzących tylko kurz. Warto trzymać się zasady, że im mniej tym lepiej. Funkcjonalne elementy, takie jak np. osprzęt elektryczny, również powinny być utrzymane w tym klimacie. Biały kolor jest niezwykle popularny w nowoczesnym pomieszczeniach – osprzęt w takim kolorze dobrze wtopi się w ściany, natomiast smukła linia nie zaburzy kompozycji. Kwadratowa forma kolekcji Karo świetnie koresponduje z geometrycznymi elementami wystroju, a delikatnie pofalowana ramka sprawi, że osprzęt będzie minimalistyczny i ozdobny jednocześnie.
Kolekcja osprzętu elektrycznego Karo marki Ospel bez problemu dopasuje się do zróżnicowanych stylów, nie tracąc przy tym na atrakcyjności.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)