Jesienne akcesoria do domu

Jesień jest naturalnym przystankiem, czasem refleksji i potrzebą bycia z samym sobą. I chociaż życie towarzyskie nie zamiera wraz z pierwszym pożółkłym liściem, coraz częściej wybieramy dom, jako miejsce spędzenia czasu przeznaczonego na wypoczynek.

dekoracje

fot. dekoracje

Mimozami jesień się zaczyna – tak śpiewał wielki artysta. Dla nas jednak zaczyna się jesień nieoczekiwaną konstatacją, że wolimy posiedzieć w domu. Cały świat zdaje się wychodzić nam naprzeciw: restauracyjne ogródki przestają istnieć, kino letnie nie zmienia się na kino jesienne, a weekendowe szlaki rozrywkowe pustoszeją. Chłodne poranki sprawiają, że mamy ochotę wrócić do domu, mimo że dopiero wyszliśmy, a zimne wieczory skłaniają do organizowania czasu we własnych czterech ścianach. Nagle okazuje się, że wszystko, czego pragniemy po dniu przepełnionym codziennymi obowiązkami, to usiąść na własnej sofie z kubkiem aromatycznej herbaty z ciekawą lekturą w dłoni.

Każda pora roku ma swoje ulubione akcesoria, swoisty niezbędnik, bez którego trudno się obyć. O ile latem chętnie urządzamy nasze ogrody, balkony i tarasy oraz kompletujemy listę gadżetów urlopowych, o tyle jesienią powracamy do naszego domowego azylu. Zauważamy, że dywan jest puszysty i miękki i że miło się przejść po nim gołymi stopami. Wyciągamy pled, który przez ostatnie półrocze niemalże został zapomniany. Zaczynamy wreszcie używać kolekcji zapachowych świec, które znoszone do domu oczekiwały na długie jesienne wieczory.

dekoracje

fot. dekoracje

W sklepie internetowym Calvado znajdziemy całą masę domowych inspiracji. Drewniane akcesoria duńskiej marki Skagerak, łączące skandynawską funkcjonalność z pięknem surowego drewna, doskonale wpiszą się w jesienną odsłonę naszego domowego wnętrza. Poduszki ozdobne Antilo i pledy Davida Fusseneggera wypełnią sofy i fotele, tak by wieczory przed seansem domowego kina, były dla nas jak najbardziej komfortowe.

Jesień to czas melancholijny i refleksyjny, ale zarazem potrzebny. Sprawmy by odpowiednia oprawa dodała mu wyrazu i ugruntowała nasza potrzebę przebywania w domowym azylu.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)