Jesienne aranżacje wnętrz: salon

dekoracje

fot. dekoracje

Jesienny krajobraz za oknami zaklina magią ciepłych kolorów. Wielobarwne liście jak dywan ścielą się na parkowe i ogrodowe ścieżki, w spiżarni pachnie jabłkami i suszonymi grzybami. Dlaczego by nie przenieść odrobiny tego magicznego nastroju także do salonu?

Jesienna aranżacja salonu nie musi wiązać się z generalnym remontem i obecnością „jesiennej aury” do kolejnego generalnego remontu. Odpowiednio zestawione: dekoracje, dodatki, tkaniny i kompozycje roślinne doskonale spełnią swoja rolę. Kiedy przyjdzie pora na zimowe i świąteczne dekorowanie domu, dodatki jesienne poczekają w schowku do przyszłego roku.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Kolory
Jeśli w planach na jesienne aranżacje znalazło się miejsce na malowanie ścian, punktem oparcia powinna być paleta kolorów jesieni. Można pomalować tylko jedną ścianę. Doskonałym tłem dla jesiennych dekoracji, oprócz tradycyjnych barw: czerwieni, brązu, pomarańczowego i fioletu, będzie, modny w tym sezonie, kolor musztardowy.
Marka Nobiles stworzyła niebanalną paletę barw na każdą porę roku.

Tkaniny
Jesienią wieczory nadchodzą szybko. Światła w domu trzeba zapalać wcześniej, a widok krzątających się domowników przyciąga oczy ciekawskich przechodniów i sąsiadów. Zasłony i rolety pomogą zachować dyskrecję i intymność domowego ogniska.
Całe mnóstwo produktów z tkanin, które pozwolą na spójną aranżację przytulnego wnętrza można znaleźć w każdym markecie budowlanym, w sieciach meblarskich i w sklepach internetowych.
Poniższe zestawienia pochodzą ze strony: Dekoria.pl i Ikea:

tkaniny

fot. tkaniny

Dekoracje, bukiety i zapachy

dekoracje

fot. dekoracje

Do dekoracji półek, komód, parapetów i stołu najlepiej wykorzystać dary natury nierozłącznie kojarzone z jesienią. Wazony z bukietami suszonych kwiatów liści i owoców jarzębiny to wciąż modne dekoracje stołu. W przezroczystych, wysokich naczyniach wysypujemy kasztany i żołędzie zebrane podczas weekendowych spacerów w parku. W sklepach warzywnych można kupić kolorowe dynie dekoracyjne, które pięknie wyglądają jako ozdoba parapetu.

Nieodzownym kreatorem atmosfery jest zapach. Dojrzałe jabłka, gruszki, pomarańcze i cynamon. Te aromaty kojarzą się z przetworami na zimę, zamykanymi w słoikach przez nasze babcie i mamy właśnie w okresie jesiennym. Aby rozkoszować się ich zapachem wystarczą aromatyczne świece, nasączone odpowiednimi aromatami suszone kwiaty do wysypywania w dekoracyjnych naczyniach, lub odpowiednie kompozycje do odświeżaczy powietrza.

dekoracje

fot. dekoracje

Czytaj też:
Jesienne aranżacje wnętrz: salon
Jesienne aranżacje wnętrz: kuchnia
Jesienne aranżacje wnętrz: sypialnia
Jesienne aranżacje wnętrz: łazienka

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)