Jesienne inspiracje w ogrodzie

roślina

fot. roślina

Wrzosy, iglaki i rośliny iglaste, kwitnące róże i floksy, papryczki ozdobne, chryzantemy, tulipany, cyprysy, narcyzy czy krokusy. Barwnych i fantazyjnych propozycji kwiatowych na jesień jest wiele i każdy miłośnik ogrodu znajdzie coś dla siebie.

Przeczytaj również: Drewutnia

Jesień to bardzo przyjemny, ale zarazem pracowity czas dla ogrodników. Jest to pora na sadzenie drzew i krzewów owocowych, zbieranie plonów, zakładanie trawników, sadzenie żywopłotów czy sadzenie cebul roślin, które zakwitły wiosną. Warto spędzić ostatnie słoneczne dni w ogrodzie lub na balkonie, tuż przed pierwszymi przymrozkami i zadbać o ich wyjątkowy wygląd. Obi inspiruje ogrodników do tworzenia barwnych jesiennych kompozycji kwiatowych w małych i dużych ogrodach.

roślina

Przeczytaj również: Czeska odmiana czereśni

fot. roślina

W jesiennym ogrodzie doskonale prezentują się kwitnące wrzosy i wrzośce. Ich kolorystyka rozjaśnia grządki kwiatowe, które o tej porze roku tracą swój urok. Jaskrawe kolory kwiatów, które widzimy jesienią w ogrodzie nastrajają pozytywnie w chłodne dni.

W marketach budowlanych Obi można znaleźć szeroki wybór odmian i kolorów wrzosów, również do nasadzeń ogrodowych i pojemników. Ciekawą propozycją jest odmiana licencjonowana z linii Beauty Ladies.

Idealnym uzupełnieniem wrzosowych ogrodów są rośliny iglaste, takie jak jałowiec chiński Stricta (Juniperus chinensis), czy świerk biały Conica (Picea glauca).

Zobacz również: Jasny i ciepły taras
roślina

fot. roślina

Ciekawą propozycją jesiennych aranżacji są także kwitnące róże The Fairy. Są to róże okrywowe o długim i intensywnym kwitnieniu, w różnych kolorach. Z pewnością spodobają się większości ogrodnikom. Nie powinno zabraknąć także chryzantem. Są to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Można je także uprawiać w domu, na balkonie i tarasie. Ciekawą odmianą jest chryzantema tzw. Splash o wyjątkowej i niespotykanej formie kwiatów i długim kwitnieniu. Roślina ta jest idealna do nasadzeń w donicach i skrzynkach balkonowych.

Znakomitym uzupełnieniem jesiennych nasadzeń jest Calocefalus Browna. Jest to jednoroczna roślina o niezwykle srebrzystej barwie pędów. Warto pamiętać także o iglakach na żywopłoty i szpalery, takie jak tuje – Smaragd lub Brabant oraz cyprysik kolumnowy Glauca (roślina z systemem korzeniowym osłoniętym balotem z torfem).

roślina

fot. roślina

Miłośnikom roślin cebulowych, które posadzone jesienią z pewnością zakwitną wiosną, są tulipany, narcyzy, hiacynty i krokusy.

Warto by osoby, które nie posiadają własnego ogrodu, a chcieliby żeby ich mieszkanie ożywiły barwne rośliny, zwróciły uwagę na papryczki ozdobne. Jest to mała dekoracyjna papryka, przeznaczona do uprawy doniczkowej w mieszkaniach. Jest bardzo ceniona ze względu na dekoracyjne, jaskrawo wybarwione owoce – w kolorach od kremowobiałego, poprzez żółty, czerwony, aż do fioletowego.

Jesienny ogród może być fantazyjny, wystarczy tylko posadzić rośliny, które będą cieszyć kolorami. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)