Kabiny prysznicowe do zabudowy

kabina prysznicowa

fot. kabina prysznicowa

Combi Free, nowe modele kabin marki Provex, wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi. Składane drzwi natrysków kwadratowych są udogodnieniem w małych łazienkach, a uszczelki nasączone silikonem ułatwiają montaż kabin.

Przeczytaj również: Tradycyjna elegancja

Provex, to uznany włoski producent kabin prysznicowych. Firma współpracuje z renomowanymi projektantami wzornictwa przemysłowego, m.in. Studiem Talocci Design. Tym, co wyróżnia ofertę firmy Provex na rynku jest elastyczne podejście do potrzeb klienta oraz przemyślane rozwiązania technologiczne i użytkowe, które zwiększają komfort korzystania z natrysków i ułatwiają ich montaż. Udogodnieniem dla klientów są też specjalne wymiary większości modeli kabin, pozwalające na optymalnie zagospodarowanie trudnych przestrzeni, np. na poddaszu.

kabina prysznicowa

fot. kabina prysznicowa

Combi Free, to cztery nowe modele kabin (2 kwadratowe i 2 półokrągłe), drzwi do zabudowy wnęki oraz parawan nawannowy w znanej już serii Combi. Kabiny przygotowane zostały ze szkła hartowanego o grubości 6 mm, dostępnego w wersji transparentnej oraz dekorowanej wzorem. Konstrukcję kabin tworzą aluminiowe profile w kolorze chrom. Wysokość kabin wynosi 195 cm.
W zakresie technologii nowych kabin na uwagę zasługuje zastosowanie profili ściennych nasączonych silikonem. Takie rozwiązanie, sprawdzone w innych modelach kabin marki Provex, praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny, co znacznie skraca czas instalacji natrysku oraz podnosi szczelność konstrukcji.

parawan nawannowy

fot. parawan nawannowy

Udogodnienia użytkowe związane z codzienną eksploatacją nowych kabin to między innymi powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia oraz wtopienie zawiasów w szkło, dzięki któremu tafla od wewnętrznej strony kabiny jest idealnie gładka. Oba rozwiązania mają za zadanie ułatwić czyszczenie i pielęgnację natrysku. Trzecim przydatnym użytkowo elementem jest sposób otwierania drzwi kabin kwadratowych, które „łamią się” i składają na ścianę (do środka lub na zewnątrz kabiny). Taki sposób otwierania – zapożyczony z konstrukcji parawanów nawannowych – pozwala uzyskać bardzo szerokie wejście. Rozwiązanie to jest przydatne w małych łazienkach oraz takich, z których korzystają osoby niepełnosprawne (szerokie wejście = wygodny podjazd wózkiem inwalidzkim).

Oferta kabin Combi Free:
– kabina kwadratowa do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o szerokości 70-120 cm oraz model z drzwiami o szerokości 70-120 cm i ścianą boczną o szerokości 70-100 cm,
– kabina półokrągła do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o wymiarach 80-100 cm oraz wersja z drzwiami i 2 ścianami stałymi – wymiary: 80×80, 90×90, 100×100, 80×90, 80×100, 90×100, 100×90, 70×90, 90×70, 80×100, 100×80 cm
– drzwi do zabudowy wnęki o szerokości 75-120 cm,
– parawan nawannowy, dwuelementowy, składany, o szerokości 120 cm

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)