Kabiny prysznicowe do zabudowy

kabina prysznicowa

fot. kabina prysznicowa

Combi Free, nowe modele kabin marki Provex, wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi. Składane drzwi natrysków kwadratowych są udogodnieniem w małych łazienkach, a uszczelki nasączone silikonem ułatwiają montaż kabin.

Provex, to uznany włoski producent kabin prysznicowych. Firma współpracuje z renomowanymi projektantami wzornictwa przemysłowego, m.in. Studiem Talocci Design. Tym, co wyróżnia ofertę firmy Provex na rynku jest elastyczne podejście do potrzeb klienta oraz przemyślane rozwiązania technologiczne i użytkowe, które zwiększają komfort korzystania z natrysków i ułatwiają ich montaż. Udogodnieniem dla klientów są też specjalne wymiary większości modeli kabin, pozwalające na optymalnie zagospodarowanie trudnych przestrzeni, np. na poddaszu.

kabina prysznicowa

Zobacz również: Egzotyka pod sufitem

fot. kabina prysznicowa

Combi Free, to cztery nowe modele kabin (2 kwadratowe i 2 półokrągłe), drzwi do zabudowy wnęki oraz parawan nawannowy w znanej już serii Combi. Kabiny przygotowane zostały ze szkła hartowanego o grubości 6 mm, dostępnego w wersji transparentnej oraz dekorowanej wzorem. Konstrukcję kabin tworzą aluminiowe profile w kolorze chrom. Wysokość kabin wynosi 195 cm.
W zakresie technologii nowych kabin na uwagę zasługuje zastosowanie profili ściennych nasączonych silikonem. Takie rozwiązanie, sprawdzone w innych modelach kabin marki Provex, praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny, co znacznie skraca czas instalacji natrysku oraz podnosi szczelność konstrukcji.

parawan nawannowy

fot. parawan nawannowy

Udogodnienia użytkowe związane z codzienną eksploatacją nowych kabin to między innymi powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia oraz wtopienie zawiasów w szkło, dzięki któremu tafla od wewnętrznej strony kabiny jest idealnie gładka. Oba rozwiązania mają za zadanie ułatwić czyszczenie i pielęgnację natrysku. Trzecim przydatnym użytkowo elementem jest sposób otwierania drzwi kabin kwadratowych, które „łamią się” i składają na ścianę (do środka lub na zewnątrz kabiny). Taki sposób otwierania – zapożyczony z konstrukcji parawanów nawannowych – pozwala uzyskać bardzo szerokie wejście. Rozwiązanie to jest przydatne w małych łazienkach oraz takich, z których korzystają osoby niepełnosprawne (szerokie wejście = wygodny podjazd wózkiem inwalidzkim).

Oferta kabin Combi Free:
– kabina kwadratowa do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o szerokości 70-120 cm oraz model z drzwiami o szerokości 70-120 cm i ścianą boczną o szerokości 70-100 cm,
– kabina półokrągła do zabudowy narożnej: model z dwojgiem otwieranych drzwi o wymiarach 80-100 cm oraz wersja z drzwiami i 2 ścianami stałymi – wymiary: 80×80, 90×90, 100×100, 80×90, 80×100, 90×100, 100×90, 70×90, 90×70, 80×100, 100×80 cm
– drzwi do zabudowy wnęki o szerokości 75-120 cm,
– parawan nawannowy, dwuelementowy, składany, o szerokości 120 cm

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)