Kabiny prysznicowe w łazienkach

łazienka

fot. łazienka

Kabiny prysznicowe wybierają przeważnie osoby, które żyją szybko i nie mają czasu bądź po prostu nie lubą wylegiwać się w wannie. W dużej łazience można pogodzić preferencje wszystkich domowników montując oba urządzenia do wyboru. Jeśli jednak w pomieszczeniu zmieści się wyłącznie prysznic, wówczas trzeba wybrać taki, która zapewni maksymalny komfort użytkowania.

Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Kabina prysznicowa

Przeczytaj również: Sprytny montaż podłogi

fot. Kabina prysznicowa

W pierwszej kolejności trzeba dokonać obmiaru pomieszczenia, określić maksymalne wymiary kabiny, a także wyznaczyć dla niej najwygodniejszą lokalizację. Wybierać można spośród modeli wolno stojących, przyściennych, narożnych, a także walk-in, które zdobywają coraz większą popularność.

Następnie trzeba zdecydować, czy kabina prysznicowa będzie z brodzikiem, czy odpływ zostanie schowany w posadzce ze spadkiem, oraz z jakiego materiału mają być wykonane drzwi i ścianki. Najtrwalszym i najładniejszym materiałem jest szkło. Tafle mogą być przezroczyste, matowe bądź ozdobione ciekawym motywem wytrawionym na powierzchni. Inną opcją, w zastępstwie szkła może być akryl. Niektórzy producenci oferują możliwość zabezpieczenia ścian kabiny specjalną powłoką, dzięki której utrzymanie czystości kabiny będzie łatwe. Powłoka chroni powierzchnię przed osadem kamiennym i mydlanym.

kabina prysznicowa

fot. kabina prysznicowa

Jeśli drzwi kabiny będą otwierane wahadłowo, należy ustawić ją w taki sposób, żeby odbywało się to bezkolizyjnie z innymi urządzeniami i sprzętami sanitarnymi w łazience. Wybór drzwi rozsuwanych na szynach lub rolkach, bądź harmonijkowych jest bezpieczny ze względu na ergonomię niewielkiej łazienki.

Kabiny prysznicowe to także najwygodniejsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i ludzi starszych. Producenci akcesoriów łazienkowych w ofercie posiadają różne typy uchwytów, mat antypoślizgowych oraz niezwykle wygodne składane siedzisko prysznicowe. Można je przykręcić do ściany pod natryskiem dzięki czemu jest solidne, stabilne i w każdej chwili gotowe do użycia.

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

kabiny prysznicowe

fot. kabiny prysznicowe

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)