Kamień szybko, tanio i przyjemnie

kamienna płytka

fot. kamienna płytka

Efekt kamienia naturalnego we wnętrzu i na fasadzie w przystępnej cenie i bez uciążliwego montażu? To możliwe dzięki wykorzystaniu płytek kamieniopodobnych!

Mijają mody, zmieniają się kanony architektoniczne, a kamień wciąż jest na topie. Od lat zachwyca swoją elegancją i prostotą. Ogrodzenie, fasada, wnętrze – można go zastosować niemal wszędzie. Ale pokutuje przekonanie, że kamień jest drogi, a układanie go żmudne i uciążliwe. Ile jest w tym prawdy? Czy rzeczywiście nie możemy sobie pozwolić na kamienny design szybko, łatwo i przyjemnie?
Stereotypy nie biorą się znikąd – rzeczywiście nie każdy może pozwolić sobie na kamień naturalny, a i jego układanie nie jest łatwe i wymaga fachowości oraz precyzji. Całe szczęście możemy cieszyć się efektem dekoracji z kamienia w przystępnej cenie i przy łatwym montażu. W jaki sposób? Dzięki naszym płytkom kamieniopodobnym – mówi Jacek Wróbel z firmy Stegu, lidera rynku betonowych i gipsowych okładzin ściennych.

Efekt kamienia

elewacje

fot. elewacje

Egzotyczna wyspa, toskańskie winnice, andaluzyjski krajobraz, azteckie miasto, szczyty Nepalu – co łączy wszystkie te miejsca? Wszystkie stały się inspiracją do powstania płytek Stegu, które wiernie odwzorowują m.in. włoski wapień łupany, piaskowiec i wiele innych rodzajów kamienia. Autentyczny wygląd płytek kamieniopodobnych to zasługa naturalnych kruszyw i barwników oraz wymagającego procesu ręcznej obróbki. Każda płytka składa się z wielu, wymieszanych ze sobą, ceglanych lub kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności. Dodatkową korzyścią ze stosowania tego rodzaju paneli jest ochrona ścian przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, co stanowi ważny atut w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy restauracje.

A co z jakością? I w tym przypadku płytki Stegu nie ustępują kamieniowi, a w niektórych aspektach nawet go przewyższają. Nie odbarwiają się, a płytki elewacyjne dodatkowo nie odkształcają się pod wpływem temperatury, są odporne na mróz i zacieki powstające pod wpływem deszczu. Co ciekawe, unikalny design i wysoka jakość nie idą w parze z równie wysoką ceną – są one tańszym rozwiązaniem od kamienia naturalnego.

Dziecinnie prosty montaż

kamienna płytka

fot. kamienna płytka

Wszyscy, którzy nie przepadają za przedłużającymi się remontami z pewnością daliby wiele, żeby przygotowanie elewacji z kamienia nie trwało długo. Całe szczęście nie muszą. Każdy panel składa się z kilku „kawałków kamienia”, dzięki czemu montaż jest szybszy i mniej uciążliwy. Po zagruntowaniu oczyszczonej ściany i pozostawieniu jej na 24 godziny można przejść do układania płytek. Jak to zrobić? Wystarczy nanieść na płytki cienką warstwę odpowiedniego kleju i ułożyć je na ścianie. Po dwóch tygodniach od montażu należy zaimpregnować ścianę impregnatem chroniącym kolor i standardowego spryskiwacza. Następnie pozostaje już tylko cieszyć się urokiem kamienia w swoim domu i satysfakcją z uzyskania go szybko, tani i przyjemnie. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)