Kawalerki wciąż popularne

Mieszkania jednopokojowe, nazywane także kawalerkami cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kupujących. Powodów jest wiele, a najważniejsze z nich to z pewnością niska cena, pewna lokata kapitału i popularność zarówno pośród osób młodych, aktywnych zawodowo, jak i starszych, pragnących zamienić większe M na tańsze w utrzymaniu jednopokojowe mieszkanie.

kawalerka

fot. kawalerka

Dobra inwestycja
Gdy program Rodzina na Swoim został zakończony na wrocławskim rynku nieruchomości pojawiły się liczne promocje proponowane przez deweloperów. Ze względu na korzystne warunki w pierwszej połowie tego roku przybyło chętnych do zakupu mieszkań kilkupokojowych. Łatwo jednak zauważyć, ze niewielu Polaków może sobie pozwolić sobie na zakup własnego, większego mieszkania. Dlatego większość oferty mieszkań na sprzedaż w miastach, które są dużymi centrami akademickimi i biznesowymi, stanowią właśnie kawalerki.

Zainteresowanie mieszkaniami jednopokojowymi jest spore, głównie ze strony młodych osób, rozpoczynających karierę zawodową oraz biznesmenów, którzy w małych mieszkaniach w centrum Wrocławia widzą dobry sposób na inwestowanie kapitału – mówi Alicja Czajer-Puchalska, specjalista ds. sprzedaży w firmie DOM.developer. W naszym apartamentowcu Botanica Residence, powstającym u zbiegu ulic Matejki i Sienkiewicza, to właśnie jednopokojowe studia mieszkalne cieszą się największym zainteresowaniem ze strony klientów. Ich ilość obejmuje ok 25% wszystkich lokali. – dodaje.

salon

fot. salon

Krótko po ukończeniu nauki na uczelniach wyższych młodzi ludzie decydują się na taki zakup mieszkania, ponieważ pragną się jak najszybciej uniezależnić, a kawalerka to doskonała opcja na start. Z kolei osoby aktywne biznesowo poszukują kawalerek jako miejsc, w których mogą swobodnie mieszkać w czasie swojej obecności we Wrocławiu. Najmniejszą grupą nabywców mieszkań jednopokojowych są emeryci chcący sprzedać niewykorzystywane dwu- lub trzypokojowe mieszkanie i zamienić je na mniejsze. Małe mieszkanie oznacza przeważnie mniejsze opłaty eksploatacyjne, co w dobie wzrastających cen energii ma często kluczowe znaczenie przy wyborze lokum.

Kawalerka "skrojona na miarę"
Największym powodzeniem cieszą się mieszkania jednopokojowe o powierzchni ok. 30-35 m2. Przestronne wnętrze z otwartą kuchnią pozwala na zastosowanie nowatorskich rozwiązań. Może być zaaranżowana w modnym wśród młodych osób minimalistycznym stylu lub posiadać elementy dostosowane do trybu życia osoby starszej. Mieszkanie jednopokojowe może być bardzo atrakcyjne, niczym ekskluzywny apartament, wykończony zgodnie z obowiązującymi trendami, przy użyciu dobrej jakości materiałów, z pewnością trafi w gusta osób aktywnych biznesowo. Inspiracji na to jak urządzić małe mieszkanie jest więc mnóstwo. Najlepiej jednak zasięgnąć porady eksperta. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego nie trzeba w tym celu udawać się do biura projektowego, ponieważ o poradę można zapytać bezpośrednio u dewelopera.REKLAMAPK

Zobacz również: Włoskie meble w Le Pukka!
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)