Kelner grillowanych smaków

patelnia

fot. patelnia

Nikogo, kto spróbował grillowanego mięsa, czy warzyw, nie trzeba przekonywać o tym, jak zjawiskowo smakują. Tym, którzy przed domowym grillem, czy patelnią grillową czują respekt powiedzieć trzeba, że tego typu sprzęt daje poczuć smak mięsa w zupełnie odmiennej odsłonie. Dodatkowo grillowanie pozwala wytopić nadmiar tłuszczu z szykowanej potrawy, więc, poza fenomenalnym smakowo i aromatycznie obiadem zyskuje się również dietetyczne danie.

Przeczytaj również: Holenderski design w Le Pukka

Grilli i patelni grillowych jest na rynku pod dostatkiem. Można przebierać bez końca w kształtach, technologiach, cenach. Wśród grupy grillowych propozycji eksponuje wyraźnie swoje walory ciekawy pomysł francuskiej marki Le Creuset, specjalisty od ubranego w kolorową emalię żeliwa.
Zmyślne, płaskie, prostokątne grillo-patelnie Le Creuset pokryte są z zewnątrz pełną ekspresji nieodpyskującą, porcelanowo-ceramiczną emalią w kolorach Cobalt Blue, Cherry Red i Flame. Każdy jest wymowny i świetnie urozmaici kuchnię.

Wewnętrzna strona grillo-patelni kusi czernią naturalnego żeliwa, które zostało „ucywilizowane” warstwą przezroczystej emalii, tworzącej satynową, nieprzywierającą powłokę. Mówimy o „cywilizowaniu” żeliwa, gdy ono samo z siebie ma porowatą i nierówną strukturę.
Te wykonane z ogromną starannością specyficzne grille wykańczane są ręcznie. Do dziś na każdym etapie produkcji naczyń francuskiej marki Le Creuset obecny jest człowiek. Dzięki temu czuć, że w każdą patelnię tchnięto prawdziwe zaangażowanie. I ona tym samym odwdzięczy się swojemu właścicielowi, szykując mięso nad mięsami.
Żeliwna grillo-patelnia (link) ma wymiary 33 na 22 cm, więc pozwoli przygotować posiłek dla całej zgłodniałej rodziny. Nie dość na tym – na grillu Le Creuset można serwować ciepłe posiłki prosto na stół, by kusiły biesiadników skwierczącym aromatem.

Doskonałe francuskie żeliwo cieszy swoich właścicieli dożywotnią gwarancją. Można bez obaw używać grillo-patelni całymi latami wiedząc, że w razie potrzeby producent czuwa nad komfortem swoich klientów.
Warto jeszcze dodać, iż emaliowane żeliwo Le Creuset nadaje się do mycia w zmywarce, jako że porcelanowa, ceramiczna emalia nie wchłania detergentów ani środków do mycia naczyń.
Żeliwo, jako materiał ferromagnetyczny, błyskawicznie przewodzi ciepło, rozgrzewając się na długi czas. Grillo-patelni Le Creuset można używać na każdym typie kuchenki, też indukcyjnej i ferromagnetycznej.

Sklep www.smakprostoty.pl, udoskonalając ideę grillowania, chętnie korzysta z grillo-patelni Le Creuset, by powołać do istnienia obiad, o którym świat wcześniej nie słyszał.

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)