Klimatyzacja a alergie

dmuchawiec

fot. dmuchawiec

Alergia jest dziś uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Tylko w Polsce około 14 mln osób ma objawy alergii, a jej intensywna postać dotyka około 4 mln obywateli. W walce z codziennymi dolegliwościami pomóc mogą wysokiej jakości klimatyzatory.

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Świat na nowo nabiera barw, trawa i drzewa zielenieją, kwitną kwiaty, a słońce raczy nas coraz cieplejszymi promieniami. Dla jednych jest to najpiękniejsza pora roku, dla drugich ciężki okres walki z powracającą alergią. Środowiska naukowe przewidują, że za kilkadziesiąt lat 90% mieszkańców ziemi będzie miało różne objawy chorób alergicznych. Mimo ogromnego rozwoju medycyny, alergia do dziś jest chorobą na całe życie.

Kwitnący problem
Zamknięte pomieszczenia domów czy mieszkań są częstym siedliskiem szkodliwych alergenów. Jednym ze sposobów walki z uciążliwymi drobnoustrojami jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń. Nie zawsze jednak pogoda na to pozwala. Z drugiej strony, przez otwarte okna do wnętrza mogą również przedostawać się silnie uczulające pyłki i kurz. Czy można wobec tego w jakikolwiek sposób ułatwić życie alergikom? Na rynku istnieje wiele leków oraz środków, których stosowanie pomaga minimalizować silne objawy alergii. Ale codzienne funkcjonowanie może także poprawić korzystanie z odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego.

Klimatyzacja vs alergia

poddasze

fot. poddasze

Klimatyzatory na polskim rynku znane są już od lat. Wcześniej jednak, ze względu na wysoki koszt, cieszyły się zainteresowaniem jedynie zamożnych, dbających o luksusy i wygodę w swoim domu. Dziś niemal każdy może pozwolić sobie na zakup urządzenia klimatyzacyjnego i tym samym cieszyć się komfortem cieplnym oraz czystym, świeżym powietrzem we wnętrzach. Technologia klimatyzacyjna proponuje dziś coraz bezpieczniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Pokutujący dotychczas mit, że klimatyzacja szkodzi, już dawno został obalony. Korzystać z klimatyzatorów mogą, a nawet powinni również cierpiący na alergie.

Dobry na alergię
Klimatyzator Fujiaire ES 24 RC wyposażony w biofiltr efektywnie dezynfekuje nawet 95% szkodliwych mikrocząstek, takich jak grzyby, wirusy oraz ok. 99% unoszącego się w pomieszczeniu, pełnego alergenów kurzu. Usunięte drobnoustroje pozostają w filtrze i nie powracają do obiegu powietrza – mówi Agnieszka Fabiś, specjalista ds. klimatyzacji w firmie LARS. Dla alergików, to właśnie niewidoczne gołym okiem roztocza są największym zagrożeniem. Drobnoustroje te, pozostające w obiegu powietrzu, dostają się do naszych dróg oddechowych, zwiększając ryzyko schorzeń, takich jak np. niebezpieczna dla zdrowia astma. – Dlatego funkcja jonizacji powietrza, którą posiada Fujiaire 24 RC usuwa jony dodatnie, unieruchamiając mikroorganizmy, przy jednoczesnym wypełnieniu pomieszczenia świeżym, czystym powietrzem – tłumaczy Agnieszka Fabiś. – Dzięki nowoczesnej technologii, filtry klimatyzatorów Fujiaire 24 RC zatrzymują i utleniają cząstki stałe – co pozwala na eliminacje dymu, kurzu i alergenów – ale również neutralizują zapachy oraz zanieczyszczenia gazowe – dodaje.

Tylko w ten sposób oczyszczone powietrze może być przyjazne dla domowników, a w szczególności alergików.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)