Kolor biały i czarny w łazience

umywalka

fot. umywalka

Ponadczasowe zestawienie czerni i bieli prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Ponadto jest niezwykle uniwersalne – pasuje nie tylko do salonów, sypialni, czy kuchni. Z powodzeniem można je zastosować w każdej łazience.

Połączenie bieli i czerni przywodzi na myśl m.in. projekty Coco Chanel, koncepcję Ying i Yang pochodzącą z filozofii chińskiej, a miłośnikom sztuk z wizualnych magazyn fotograficzny Black & White Magazine. To synonimy ponadczasowego stylu, siły i prestiżu.

Kontrast czerni i bieli to klasyka, która nadaje wnętrzu prestiżowy charakter i elegancję, bez względu na jego funkcję.

łazienka

fot. łazienka

Poczucie luksusu
Aranżacje oparte na mocnych kontrastach są rozwiązaniem dla osób, które w ten sposób pragną wyrazić swój charakter. Kolor czarny i biały z powodzeniem sprawdzą się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach w stylu minimalistycznym.
Coraz więcej osób szuka nietypowych rozwiązań do łazienek. Nie wszystkim odpowiada standardowa armatura w kolorze chromu. Właśnie w odpowiedzi na tę potrzebę wprowadziliśmy do naszej oferty łazienkowe baterie z linii Eterna dostępne w kolorze bieli i ciemnego grafitu – informuje Joanna Gręda, kierownik marketingu z firmy Oras.

Aby uzyskać luksusowy klimat, aranżację warto wzbogacić o złote lub srebrne akcentami w stylu glamour. Przydadzą się także drobne dodatki, np. ozdobne pojemniki na kosmetyki i przybory higieniczne. Atmosferę elegancji i przepychu podkreślą dodatkowe połyskujące fragmenty glazury na ścianie i lśniąca armatura np. bateria prysznicowa z linii Eterna marki ORAS. Jako jedyne na rynku w Polsce, pokryte są specjalną obudową ze szkła akrylowego. Powłoka ta wspaniale błyszczy i odbija światło.

Jakie oświetlenie wybrać do aranżacji w kolorze czarnym i białym?
Do wystroju opartego na kontraście black&white pasuje zarówno nowoczesne, architektoniczne oświetlenie, jak i ciężkie, kryształowe żyrandole i kinkiety. Wszystko zależy od wybranej stylistyki wnętrza.

W małym i dużym wnętrzu
Klasyczne połączenie czerni i bieli wbrew pozorom nie jest przeznaczone wyłącznie dla dużych pomieszczeń. Biel pozwala uzyskać wrażenie przestrzeni i rozjaśnia, dlatego często stosuje się ją w małych wnętrzach.
Czerń w pierwszym skojarzeniu wydaje się złym pomysłem na aranżację małego pomieszczenia. Jest to jednak błędne podejście. Kolor ten przecież można zastosować w formie wstawek i dodatków, które jedynie dopełnią wystrój i nadadzą mu elegancki wygląd.
Można więc zdecydować się jedynie na pasek ciemnej glazury, skusić się na czarne połyskujące szafki, czy dopełnić całość armaturą – podpowiada Joanna Gręda.

Trochę mniej odważnie
Ci, którzy boją się zbyt awangardowej aranżacji mogą ją nieco przełamać – nawet po wykończeniu łazienki. Oba kolory doskonale komponują się z każdą inną barwą z palety. Im więcej elementów kolorowych wprowadzimy, tym bardziej łamiemy konwencję, zmiękczamy ją.
Jeśli wyposażymy łazienkę w czerwone dodatki, np. dywanik, pojemniki na kosmetyki i ręczniki w kolorze maków ożywimy przestrzeń, ale nie straci ona wyrazistego charakteru. Im żywsze kolory akcesoriów, tym więcej energii zyska aranżacja.

Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt wiele barw w pomieszczeniu spowoduje chaos.

Dobrym sposobem na ocieplenie charakteru wnętrza w bieli i czerni jest także montaż drewnianej podłogi. Sprawi ona, że staje się ono bardziej przyjazne i łagodne. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)