Kolor na mur beton

Proste, surowe wnętrze nie musi kojarzyć się jedynie z odcieniami szarości. Triki architektoniczne pozwalają ożywić pomieszczenie nawet wykończone dużymi betonowymi płytami. Kolorowe dekory strukturalne i akcesoria rozświetlą powierzchnię intensywnymi barwami.

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Nie-szara rzeczywistość
Beton architektoniczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród architektów i ich klientów. Choć jeszcze kilka lat temu był kojarzony jedynie ze smutnym szarym blokowiskiem lub fabrycznymi ogrodzeniami, wraz ze wzrostem zainteresowania industrialnym wystrojem, coraz częściej gości w czterech ścianach. Zaklęty w formie eleganckiego stolika kawowego czy szezlągu świetnie sprawdzi się w przestronnych i dobrze doświetlonych wnętrzach. Zastosowanie dużych betonowych okładziny ścienne pokoju czy łazienki nie musi jednak oznaczać jednobarwnej, szarej powierzchni.

Konsekwencja w doborze materiałów to zasada, o której zawsze warto pamiętać. Aby jednak nie przekroczyć dobrego smaku i nie przerysować przestrzeni, można zastanowić się nad złamaniem tekstury poprzez wykorzystanie elementów w kontrastujących kolorach. Modernistyczne pomieszczenia wymagają intensywnego akcentu, który podkreśli charakter i ożywi wnętrze. Dekory strukturalne marki Morgan&Möller są odpowiedzią dla wszystkich poszukujących kompromisu. Dostępne we wszystkich kolorach zbliżonych do palety RAL, pozwalają stworzyć wyrazistych kolaży. Można je także stosować pojedynczo, umieszczając w wyeksponowanych miejscach. Intensywne kolory umieszczone na płycie betonowej o wymiarach 60×60 cm ożywią przedpokój lub wydobędą światło z zaciemnionego wnętrza.

Przeczytaj również: Fototapety – Zwierzęta
beton

fot. beton

Zaślepki nie do ukrycia
Choć montaż zazwyczaj wydaje się być jedynie nudną koniecznością, warto pomyśleć o nim jako o szansie na ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Montaż płyt betonowych wymaga specjalnej uwagi. Decydując się na wariant widoczny, dobrze jest zadbać o każdy szczegół. Wykonane z barwionego betonu zaślepki C-PULG dostępne w różnych kolorach to odważna wariacja na temat starannego wykończenia. Choć niewielkie, dzięki intensywności barw, stanowią wyrazisty akcent. To nie tylko nieszablonowe rozwiązanie, ale także ciekawa propozycja dla miłośników zmian. Możliwość barwienia zaślepek na dowolny kolor pozwala je dopasować do nowych mebli czy odświeżyć aranżację.

Nowe wcielenie poduszki
Betonowa poduszka? Brzmi to absurdalnie dla osób, którym przywodzi na myśl jedynie słodkie sny i wygodne łóżko. Osoby o bujnej wyobraźni, otwarte na odważne propozycje bez trudu jednak odnajdą świetne zastosowanie świecznika, który przybiera taką formę. Propozycja projektantów jest nie tylko ciekawa, ale także funkcjonalna. Świecznik kształtem przypominający delikatną pościel, stworzony jest z trwałej mieszanki betonu. Wgłębienie, które imituje odgniecenie na poduszce, uniemożliwia przelanie się wosku na mebel czy parapet. Pozostałości po tym, który osadzi się wokół świecy, łatwo można usunąć podważając nożem.

łazienka

fot. łazienka

Choć koniecznie, nietypowo…
Umywalka to obowiązkowy element wyposażenia łazienki. Obowiązkowy jednak wcale nie musi oznaczać – nudny. Charakterystyczny akcent w postaci niebanalnej umywalki warto zastosować niezależnie od rodzaju wystroju wnętrza. Dopasowana do stylu industrialnego lub tworząca kontrast w łazience retro, ważne, że zawsze nadaje indywidualny charakter i stanowi ciekawe rozwiązanie. Aby wzmocnić efekt przełamywania konwencji, warto sięgnąć nie tylko po nietypowy materiał, ale także odważyć się na wyrazisty kolor. Naprzeciw oczekiwaniom każdego miłośnika designu wychodzą projektanci marki Morgan&Möller z betonowymi umywalkami, które na zamówienie, mogą być wykonane w różnych kolorach. Taki element wystroju łazienki to nie tylko sposób na ożywienie wnętrza, ale także możliwość stworzenia wyjątkowej i bardzo eleganckiej aranżacji. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)