Kolorowa wizytówka domu

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Malowanie fasady to spore przedsięwzięcie, które wymaga znacznego nakładu pracy. Warto przeprowadzić je z najwyższą starannością i z użyciem sprawdzonych, dobrej jakości produktów. W ten sposób możemy zachować efekt ochronny na dłużej. Dodatkowym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego koloru farby elewacyjnej. Bogata paleta barw Jedynki® Fasadowej, wzbogacona w tym roku o 30 nowych odcieni, pomoże nadać budynkowi estetyczny wygląd i wyeksponować jego architektoniczne detale.

Podejmując decyzję o wyglądzie elewacji, nie warto kierować się jedynie własnymi upodobaniami kolorystycznymi. Barwy powinny być zharmonizowane z otoczeniem – to zapewni ład przestrzenny, w którym będziemy dobrze się czuli. Ponadto, dom powinien tworzyć spójną całość, a odcień elewacji musi dobrze komponować się z takimi elementami jak dach, rynny, stolarka okienna i drzwiowa. Najbezpieczniej jest wybrać maksymalnie trzy kolory i nie eksperymentować z jaskrawymi barwami. Jeśli jednak chcemy wybrać wyrazisty kolor, połączmy go ze stonowanymi szarościami, beżami lub bielą. Dobry efekt może przynieść zestawienie kilku odcieni utrzymanych w tej samej tonacji. Jasne kolory, dają efekt optycznego powiększenia – sprawdzą się w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych. Z kolei ciemne barwy polecane są do zwartych i dużych brył. Według klasycznej zasady malowania elewacji, dach powinien być ciemniejszy od ścian, a podstawa subtelnie zaakcentowana.

Na wygląd koloru fasady ma wpływ kilka czynników. Kolor na dużej płaszczyźnie daje bardziej intensywny efekt wizualny, niż ten zaprezentowany na niewielkiej próbce w sklepie. Innymi ważnymi aspektami są rodzaj materiału oraz światło. Warto więc wykonać wymalowanie próbne na małym fragmencie ściany.

Paleta kolorystyczna Jedynki® Fasadowej obejmuje 222 kolory z mieszalnika, kolor biały oraz 6 gotowych kolorów, co stwarza niezwykle bogate możliwości estetycznego wykończenia budynków i zaakceptowania ich architektonicznych walorów. Odcinanie farby wyróżnia wysoka trwałość – nie żółkną ani nie blakną z upływem czasu.
Produkt ten zapewnia także skuteczną ochronę ścian zewnętrznych. Tworzy elastyczne warstwy odporne na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Ponadto, mikroporowata powłoka farby zapewnia mikrowentylację („oddychanie”) pomalowanej powierzchni. Dodatkowymi atutami są: ekologiczna receptura, wygoda aplikacji, efekt jednolitej powłoki (brak smug od pędzla) oraz wysoka wydajność.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)