Kolorowanka ścienna – niezastąpiona w dziecięcym pokoju

tapety do kolorowania,dekoracje

fot. tapety do kolorowania,dekoracje

Tapeta i kolorowanka w jednym? Tak, to możliwe! Dzieci będą zachwycone, a Ty zyskasz więcej spokoju i czasu dla siebie. Do tego będziesz mogła pochwalić się nietypową aranżacją pokoju dziecięcego.

Dzieci uwielbiają rysować. Najczęściej nie wystarcza im zwykła kartka papieru – wykorzystują do tego wszystko, co mają pod ręką – ściany, drzwi, a nawet meble. Ich kreatywność nie zna granic. Układanie zabawek po radosnej twórczości maluchów najczęściej jest zadaniem rodziców. Zamiast ciągle sprzątać i strofować naszą pociechę, lepiej stworzyć jej przestrzeń, gdzie będzie mogła do woli i bez żadnych konsekwencji rysować i kolorować.

Mój pokój – moja bajka
Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, ciekawą propozycją są gotowe zestawy ekologicznych kolorowanek ściennych dla dzieci, produkowanych przez firmę Minka. Czym podbiły serca dzieci i rodziców? Dlaczego na ich zakup decyduje się coraz więcej osób?

tapety do kolorowania,dekoracje

fot. tapety do kolorowania,dekoracje

Kolorowanki ścienne zaprojektowane przez firmę Minka są przede wszystkim ekologiczne, ponieważ wykonane zostały z tapety papierowej pokrytej nieszkodliwym drukiem lateksowym. Tapeta posiada klej aktywowany wodą, który pozwala na łatwy montaż jak i ściągnięcie kolorowanki, bez uszkodzenia ściany. Co istotne, kolorowanka może być umieszczona na dowolnej powierzchni – ścianie, płycie meblowej, szybie czy lustrze. Dzięki temu dzieci mogą do woli malować kredkami lub farbami po tapecie, a nie po ścianie czy meblach. Dodatkową niespodzianką dla młodych artystów jest dedykowany dla nich napis na kolorowance.

Przy zamówieniu naszej kolorowanki wystarczy podać imię swojego dziecka, a my wydrukujemy na tapecie, kto jest jej właścicielem – mówi Dorota Kucharczyk z firmy Minka.

Dekorowanie ścian w dziecięcym pokoju nigdy nie było tak łatwe i przyjemne. Mnogość dostępnych wzorów, którym nasza pociecha może nadać wszystkie kolory tęczy sprawi, że dziecięcy pokój nabierze indywidualnego charakteru i stanie się wizytówką całego domu.

Oryginalność w parze z ekologią
Dekoracja ścienna w postaci ekologicznej kolorowanki nie tylko ozdabia pokój, ale jest także wykonana z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Jest odporna na pleśń i grzyby, a także nie blokuje oddychania ścian. Dodatkową ich zaleta jest fakt, że nie nudzą się tak szybko jak jednokolorowe ściany i nie wymagają skomplikowanych przygotować związanych z montażem czy późniejszym demontażem. Są kolorowe, stymulują kreatywność, a ich naklejanie nie wymaga żadnych umiejętności.

Montaż i demontaż kolorowanki – bajecznie prosty

tapety do kolorowania,dekoracje

fot. tapety do kolorowania,dekoracje

Na początku trzeba przygotować powierzchnię, na której chcemy przykleić kolorowankę. W przypadku ściany, wystarczy oczyścić ją z kurzu. Następnie namoczyć rolkę tapety w wodzie na kilkanaście sekund, a następnie umieścić na ścianie i całość wygładzić gąbką. Po wyschnięciu tapety możemy przystąpić do kolorowania.

Co istotne, kolorowanka jest także w pełni usuwalna ze ściany. Aby ją ściągnąć wystarczy ponownie ją namoczyć. W jaki sposób? Trzeba jedynie rozprowadzić wodę po powierzchni za pomocą gąbki lub spryskiwacza tak, by wilgoć dotarła do warstwy kleju. Po około 10 minutach wystarczy delikatnie ściągnąć ją ze ściany. Jeżeli na jej powierzchni pozostaną ślady po kleju, należy zetrzeć je mokrą szmatką. Klej jest wodny i całkowicie rozpuszcza się pod jej wpływem.
W Mince postawiliśmy sobie za cel stworzenie kolorowanek idealnych – ekologicznych zestawów, które w równym stopniu podbiją serca dzieci i rodziców oraz doskonale wpasują się we wnętrza maluchów. A dzięki najwyższej jakości materiałom, będą cieszyć oko przez długi czas – wyjaśnia Dorota Kucharczyk z firmy Minka.

Zaprojektowane przez Minkę ekologiczne kolorowanki są na tyle uniwersalne, że dobrze wyglądają zarówno na ścianach jak i na meblach w pokojach najmłodszych.
– Montaż naszych naklejek zajmuje zaledwie kilka minut i jest na tyle prosty, że do pomocy można zaangażować także dzieci – dodaje Dorota Kucharczyk.

Wspólne dekorowanie może być zresztą doskonałym sposobem na pobudzenie kreatywności dzieci oraz pokazanie, że mają wpływ na wygląd własnego pokoju. Ich odklejenie jest równie łatwe, a przy tym nie uszkadza podłoża. Wasze ściany i meble są więc bezpieczne. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)