Kolorowe chwile dzieciństwa

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dzieciństwo najczęściej kojarzy nam się z zabawą i beztroską. Dzieci mają bogatą wyobraźnię i często nieograniczoną fantazję. Potrafią wykorzystać do zabawy niemal każdy przedmiot, niejednokrotnie przysparzając rodzicom niemało kłopotów.

Przeczytaj: Sufity – rodzaje

Pomysły najmłodszych domowników mogą być różne, ale istnieje jeden, który wykorzystują prawie wszystkie maluchy. Gdy w zasięgu ich rączek pojawią się kredki, ołówek czy pisak, możemy być pewni, że na ścianie powstanie uroczy rysunek.

„Ozdoby” na ścianach
Malowidło pociechy, mimo nieodpartego uroku, może okazać się mało pożądaną ozdobą pokoju dziecięcego. Zdecydowanie lepsze i mniej kłopotliwe są rysunki wykonane na kartkach papieru lub specjalnych tablicach, przeznaczonych do malowania kredą. – W moim mieszkaniu ciągle są pomazane ściany. Córka uwielbia rysować kredkami. Tym sposobem ozdobiła już szafę w sypialni, drzwi łazienki, ściany w swoim pokoiku i kuchenne płytki. – opowiada Anita Wudarczyk, mama 4-letniej Pauliny. Nawet jeśli nasza pociecha nie maluje po ścianach w swoim pokoju, mogą pojawić się na nich plamy i zabrudzenia, powstające w trakcie użytkowania mieszkania. Dzieci często dotykają brudnymi rączkami ścian lub niechcący lądują na nich kawałki jedzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie jej zabezpieczenie w postaci trwałej i odpornej na szorowanie farby. Taką farbę w swojej ofercie posiada na przykład Śnieżka. W czerwcu na rynku pojawiła się Śnieżka Satynowa. – Wyjątkowa formuła farby oraz Teflon® surface protector sprawiają, że powłoka malarska powstała po wymalowaniu Śnieżką Satynową zgodnie z zaleceniami producenta, ma 5 razy wyższą odporność na szorowanie na mokro od farb lateksowych sklasyfikowanych jako odporne na mycie wg PN-C-81914 – mówi Dariusz Wróbel, Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka S.A. – Dodatkowo zapewnia doskonałe krycie ścian i łatwą aplikację. Co więcej, nie chlapie podczas malowania – dzięki temu unikniemy długiego remontu, który nie jest wskazany, jeśli mamy w domu małe dzieci. Farba jest bardzo wydajna (do 14m2/l przy jednokrotnym malowaniu) – tłumaczy Dariusz Wróbel.

Przeczytaj również: System paneli ściennych
Pokój dla chłopca

fot. Pokój dla chłopca

Do wyboru, do koloru
Barwy kolekcji pozwalają na tworzenie wielu połączeń kolorystycznych, zgodnych z uniwersalnymi zasadami budowania harmonii i najnowszymi trendami. Nadają pomieszczeniom niepowtarzalnej atmosfery, która może przynieść dzieciom wiele przyjemności z codziennego kontaktu ze światem kolorów. Jest to bardzo istotne, ponieważ barwy znacząco wpływają na samopoczucie. Mogą wprawić w dobry nastrój, dodać energii lub uspokoić. Niebieskie ściany wspomagają koncentrację, pomagają maluchom wyciszyć się po aktywnie spędzonym dniu. Pomieszczenie w takich barwach idealnie nadaję się do różnego rodzaju gier, wymagających skupienia. Czerwony wyzwala energię i sprzyja zabawie. Idealnym połączeniem jest także świeża zieleń zestawiona z bielą. Dzięki takiemu zestawowi można stworzyć jasne i pozytywne wnętrze pokoju nastolatka. Układ takich barw stwarza wrażenie porządku i ładu, a dodatkowo stanowi doskonałe tło dla kolorowych dodatków. Dla najmłodszych dzieci najlepiej wybrać biel połączoną z różem. Biało-różowe wnętrze doskonale odzwierciedla wszystkie pozytywne emocje, jakie niesie pojawienie się w domu dziecka – komentuje Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR FFiL Śnieżka S.A. Z kolei różowa barwa kojarzy się z czułością, delikatnością i opieką. Bardzo często dzieci same instynktownie otaczają się kolorem różowym, wybierając na przykład zabawki utrzymane w tej barwie.

Plamy znikają
Piękne i kolorowe ściany mogą przynieść wiele radości w codziennym życiu. Aby tak było, musimy zadbać by pomalowana ściana jak najdłużej zachowała swój kolor, a także pozostała czysta. Dziecko trudno jest upilnować, dlatego warto wcześniej ubezpieczyć się od nieprzyjemnych skutków zabawy. Wysokiej jakości odporna na zmywanie farba pozwoli nam spokojniej spędzać czas. Jeśli dziecko porysuje ścianę, łatwo będziemy mogli zmyć malowidło czy plamę, używając do tego po prostu mokrej ściereczki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)