Kolorowe grzejniki do pokoju dziecka

grzejnik

fot. grzejnik

Ciepło może być i ekologiczne, i zabawne. Znakiem rozpoznawczym nowego urządzenia jest kolorowa obudowa o organicznym kształcie.

Bez wątpienia belgijska firma Jaga należy do grona tych nielicznych producentów, którzy mają pasję. To właśnie ona jest motorem napędowym poszukiwania nowoczesnych rozwiązań, dobrych dla człowieka i szanujących środowisko naturalne. Jednym z efektów proekologicznych działań Jagi jest Play – nowy ścienny grzejnik oparty o ekonomiczną technologię Low H2O, którego obudowa wykonana została z lakierowanej płyty MDF. Opływowy kształt grzejnika projektanci podkreślili pięcioma odmiennymi rodzajami wykończenia.

Pierwsze trzy wersje Play – czarna, biała oraz czarno-biała – dedykowane są do uniwersalnych zastosowań w przestrzeni domu. Dwie kolejne, to kolorowe i zabawne grzejniki powstałe z myślą o najmłodszych użytkownikach. Co ciekawe, producent zróżnicował kolorystykę obu modeli tak, aby jak najbardziej pasowały do stylistyki dziecięcych pokojów: Play4Girl to grzejnik utrzymany w dwóch odcieniach różu, czerwieni oraz błękitu, w kolorystyce Play4Boy dominuje rozbielony błękit, niebieski, ecru oraz groszkowa zieleń.

Zobacz również: Wodne ogrzewanie podłogowe

Melanż kolorów na obudowie jest możliwy dzięki temu, że składa się ona z części. W wersji podstawowej, o łącznej głębokości 13 cm, obudowę grzejnika tworzą 4 płyty o różnych kolorach, model o głębokości 18 cm składa się z 5 elementów, natomiast model 23 cm ma obudowę 6-częściową. Pozostałe wymiary Play to: wysokość – 35, 50, 65 cm, długość – 60, 80, 100, 120 cm.

grzejnik

fot. grzejnik

O tym, że Play jest idealnym grzejnikiem do dziecięcego pokoju świadczy cała jego konstrukcja.
Zaokrąglone brzegi obudowy, „miękkość” materiału oraz zintegrowanie głowicy termostatycznej w strukturze grzejnika zapewniają dzieciom bezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Ukrycie mechanizmu sterującego ciepłem ma też cel praktyczny – chroni głowicę przed zniszczeniem (oderwaniem, połamaniem itp.)

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Sercem grzejników konwektorowych marki Jaga – a więc także grzejnika Play – jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że elementy grzejne Low H2O bardzo szybko się nagrzewają, ale też błyskawicznie stygną jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Mała bezwładność urządzenia i szybka reakcja na zmiany temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że grzejniki Jaga szybko zapewniają poczucie komfortu. Dla osób, które potrzebują najwyższej wydajności Jaga proponuje wzbogacenie grzejnika Play systemem DBE (Dynamic Boost Effect) zwiększającym jego moc nawet o 100%.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)