Kolorowe sypialnie

Sypialnia to miejsce intymne, nie na pokaz, przeznaczone wyłącznie dla nas i najbliższych osób. To przestrzeń, w której szukamy wypoczynku i wyciszenia, w której chcemy czuć się dobrze i swobodnie. Warto więc przyłożyć szczególną wagę do jej aranżacji – tak, by urządzone wnętrze było zarówno funkcjonalne, jak i piękne. W jaki sposób nadać sypialni wyjątkowy klimat? Podpowiedzią są inspiracje Tikkurila.

Planując aranżację sypialni, pamiętajmy o tym, by na równi zadbać zarówno o wygodę, jak i estetyczny wymiar wnętrza. Nie kierujmy się tylko najnowszymi trendami, lecz postarajmy się stworzyć przestrzeń, która w znakomity sposób będzie odpowiadać naszym własnym stylistycznym upodobaniom. Wygodne łóżko i właściwie dobrane meble zapewnią wygodę. Starannie skomponowane dodatki i tkaniny, miękkie, ciepłe oświetlenie, a przede wszystkim odpowiednia kolorystyka nadadzą sypialni wyjątkową atmosferę.

REKLAMATOP

Sypialnie – aranżacje Tikkurila

fot. Sypialnie – aranżacje Tikkurila

Aranżując sypialnię możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzy fantazji i realizację nawet dość odważnych konceptów stylistycznych. Warto jednak pamiętać, że sypialnia ma służyć wypoczynkowi, wyciszaniu emocji i regeneracji sił. Przeszkodą w tym może być zarówno przeładowanie wnętrza formami, wzorami lub mnogością barw, jak też nadanie nazbyt surowego wnętrza. Sypialnia nie musi być utrzymana w jasnych, spokojnych barwach. Te ciemniejsze stanowią także doskonałą bazę do stworzenia wyjątkowej aranżacji. Starajmy się jednak nie wprowadzać zbyt wielu zróżnicowanych kolorów.

Spokój i piękno wprost z natury
Ciepłe, stonowane kolory, inspirowane naturą, to doskonały wybór do sypialni. Oparte na tonacjach beżów i brązów wnętrze daje poczucie bezpieczeństwa. Białe odcienie mebli, firan i podłogi dodają aranżacji lekkości, a granaty i błękity tkanin są ożywiającym, kolorystycznym kontrapunktem. Do takiego wnętrza idealnie pasują naturalne materiały – drewno, wiklina, bawełna.

Sypialnie – aranżacje Tikkurila

fot. Sypialnie – aranżacje Tikkurila

Błękitna toń
Niebieskie, pastelowe, odcienie pomagają w odprężeniu i wyciszeniu. W ich otoczeniu łatwiej wypoczywamy i nabieramy dystansu do codziennych kłopotów. Wielką zaletą koloru niebieskiego jest fakt, że pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego doskonale sprawdzi się w niewielkich sypialniach. Takiej aranżacji wyjątkowego uroku dodadzą wymalowane na ścianie stylowe krzesło, komoda o oryginalnym kształcie, dodatki w kolorze ciemnego granatu i srebra oraz zwiewne zasłony.

Sypialnie – aranżacje Tikkurila

fot. Sypialnie – aranżacje Tikkurila

Pełen pasji fiolet
Fiolet jest kolorem, obok którego trudno przejść obojętnie. Barwa ta budzi emocje, jest pełna pasji, kojarzy się z intensywnością przeżyć. W zestawieniu z czernią tworzy kompozycję doskonałą, zwłaszcza dla osób ceniących sobie wyraziste aranżacje. Wyrafinowane dekoracje ścienne współtworzą designerski styl w sypialni.

Sypialnia

fot. Sypialnia

Kolory, wzory, faktury
Wnętrze takiej sypialni oparto na wysmakowanej kompozycji kolorów, wzorów i faktur. Stworzenie takiej aranżacji wymaga dużego wyczucia stylu. Podstawę kolorystyczną stanową fiolet, grafit, czerń i biel. Pomysłowa dekoracja ściany za łóżkiem przykuwa uwagę, a jej charakter wydobywa dodatkowo punktowe oświetlenie. Surowość ceglanej ściany, ażurowy wzór metalowych schodów, puszystość i miękkość dywanu tworzą zestawienie, które – choć oparte na zróżnicowaniu form – prezentuje się doskonale.

Do malowania sypialni Tikkurila poleca farby z kolekcji Optiva – łatwe w aplikacji i wyróżniające się bardzo dobrym kryciem. Farby z linii Tikkurila Optiva posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dlatego też idealnie nadają się do wnętrz przeznaczonych na odpoczynek i sen.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)