Kolorowy, piękny i bezpieczny pokój dziecka

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest tak samo ważne jak estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto więc zadbać o to, by pokój dziecka zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.

Pokój dziecięcy powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby maluch chętnie spędzał w nim czas na zabawie i nauce. Przedstawiamy inspiracje marki Tikkurila, o harmonijnej kompozycji kolorów, która uczy wrażliwości na piękno, uspokaja, odpręża i wzbudza poczucie bezpieczeństwa. Dzięki bogactwu odcieni, dostępnych w kolekcji, możemy stworzyć w pokoju dziecka prawdziwą „krainę czarów”.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego bardzo ważne jest, aby wybierane produkty były bezpieczne – ekologiczne i antyalergiczne. Farby marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White posiadają rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Alergologicznego. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku.

Odpowiednio dobrany kolor, pozwoli wykreować przestrzeń idealną zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Doskonale sprawdzą się tu zestawienia oparte na przeciwieństwie. Najlepszy efekt uzyskamy wybierając jasne, stonowane odcienie. Ponieważ łagodne zestawienia kolorystyczne mogą być nieco „nużące”, warto urozmaicić je żywymi akcentami harmonizującymi z barwą główną. Do gotowej kompozycji warto dodać kilka aplikacji ściennych dla ożywienia aranżacji.

Pokój dziecka

Zobacz również: Wnętrze pełne harmonii

fot. Pokój dziecka

Nie bez powodu róż jest uznawany za kolor dla małych księżniczek. Jednak jego intensywny odcień, pokrywający ściany w całości byłby zbyt przytłaczający i agresywny. Aby stworzyć aranżację, sprawiającą wrażenie ciepła i słodyczy, wykorzystajmy subtelny odcień różu, w zestawieniu z łagodnym beżem.

Kompozycja błękitu i szarości to doskonała baza do aranżacji w stylu marynistycznym. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonałe dobrane dodatki będą współtworzyć przestrzeń idealną dla każdego miłośnika morskich przygód.

Idealnym odcieniem do pokoju dziecięcego jest stonowany beż. Jest to także kolor uniwersalny, który pasuje zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopca. Większość kolorów z palety komponuje się z beżem, dlatego łatwo ożywić go ściennymi wzorami i aplikacjami wykonanymi przy użyciu szablonu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)