Kolorowy sen zimowy

pościel

fot. pościel

Po całym dniu zimowych szaleństw, wciąż jeszcze z czerwonymi od mrozu policzkami, wracamy do domu. Już dawno pora spać, więc po szybkiej, ciepłej kąpieli rodzice kładą nas do łóżek. Chłodna,pachnąca kołdra szybko nagrzewa się i otula wybiegane, już coraz spokojniejsze ciało. Kolorowa pościel, poczucie bezpieczeństwa, niekontrolowane zapadanie z wieczornych, dziecięcych marzeń w zupełnie beztroski sen. To wspomnienie, które łatwo przywołać, jest charakterystyczne i wyjątkowo przyjemne, prawda?

Moment zasypiania, chociaż przez dzieci najchętniej odkładany jak najdłużej, może być także skojarzony z zabawą i bliskością. Można to osiągnąć przez utulenie malucha do snu, spędzenie kilku chwil razem, przeczytanie ulubionej bajki. Odpowiednio urządzona sypialnia może być dla młodego człowieka miejscem bezpiecznym, ciepłym i ulubionym, do którego chętnie będzie co wieczór wracał. Wystarcz zadbać o kilka szczegółów i będzie jeszcze przyjemniej.

pościel

Przeczytaj również: Skandynawskie wnętrza

fot. pościel

Każdy dobrze wie, chociaż nie zaszkodzi przypomnieć, że najzdrowiej zasypiać w dobrze wywietrzonej sypialni. Nie należy bać się przeziębienia. Wystarczy otworzyć okno na kwadrans i dopiero po 30 minutach, kiedy pokoik zdąży się już nagrzać, wejść pod kołdrę.

W zależności od pory roku należy wybrać odpowiedni poziom ciepła pościeli. Latem często wystarczy lekki kocyk, zimą zaś warto zadbać o odpowiednio grubą pierzynę. Ubrana w piękną pościel, może zamienić się w bajkową, magiczną bramę do świata marzeń i snów. Urocze kotki, kolorowe baloniki i zwariowani, fantastyczni przyjaciele zabiorą malucha ze sobą w codzienną podróż w głąb wyobraźni.

Wyjątkowa pościel od Lela Blanc będzie pięknie wyglądała w każdym wnętrzu. Do snu utuli noworodka i przedszkolaka, można ją kupić w dwóch rozmiarach. Ich dwie najnowsze kolekcje zostały zaprojektowane przez znanych polskich ilustratorów. Dla tych, którzy najbardziej ze wszystkich zwierzątek kochają puszyste, mruczące kotki, Elżbieta Wasiuczyńska narysowała serię ,,A ja mam kota". Miłośnikom psów spodoba się zabawna seria ,,Psykliści". Marka jest bardzo mocno przywiązana do jakości, wszystkie ich pościele są szyte w Polsce. Do snu utuli noworodka i przedszkolaka, jest dostępna w dwóch rozmiarach, także online na www.kidstown.pl .
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)