Komfort i trwałość w łazienkowym zaciszu

łazienka

fot. łazienka

Podniesione deski sedesowe to w wielu domach źródło rodzinnych konfliktów. W tym procederze przodują mężczyźni. I trudno im się dziwić – trzask opadającej deski to dźwięk wyjątkowo irytujący. Ale jest na to sposób: deska sedesowa, która opada wolno i… bezgłośnie.

W łazience poszukujemy intymności i wyciszenia. Wszelki hałas, w tym trzask opadającej nagle deski sedesowej, to dysonans, który zakłóca nasz relaks podczas dłuższych chwil w łazience czy też sennych, porannych sesji. Oprócz subiektywnych odczuć, wolnoopadająca deska sedesowa to także praktyczne rozwiązanie ułatwiające codziennie korzystanie z toalety.

Cisza trwająca dłużej

Zobacz również: Światło w kuchni
deska sedesowa

fot. deska sedesowa

Mechanizm dyskretnego opadania opiera się na szczególnym systemie amortyzacji, który wycisza i spowalnia opadanie deski. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko uszkodzenia ceramiki czy samej deski – mówi Katarzyna Rogowa, specjalista ds. doradztwa technicznego ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl. Nad całością czuwają chromowane, metalowe zawiasy. Dodatkowym gwarantem trwałości jest utwardzane tworzywo sztuczne o nazwie Duroplast, z którego wytwarzane są deski. Ciekawostką jest fakt, że ten materiał był niegdyś stosowany do budowy karoserii Trabantów!

Na straży higieny i bezpieczeństwa
Wolne opadanie deski sedesowej zapewnia bezpieczeństwo zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników łazienki. Wykluczone stają się bolesne przytrzaśnięcia palców maluchów. – Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w warstwę antybakteryjną zwiększającą higienę w toalecie. Dzieje się tak za sprawą jonów srebra, które są przyjazne dla organizmu, nietoksyczne i skutecznie zwalczają kilkaset rodzajów bakterii. – dodaje Katarzyna Rogowa z Lazienkaplus.pl.

deska sedesowa

fot. deska sedesowa

Tego typu rozwiązania są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. Istotne jest, aby nie ponaglać deski, a pozwolić jej swobodnie i samodzielnie opadać.
Deski wolnoopadające cieszą się dużą popularnością. W porównaniu z klasycznymi modelami różnica w cenie nie jest znacząca, ale komfort użytkowania zmienia się ogromnie. Nasi klienci najchętniej wybierają modele firmy Koło, Roca, Duravit. Villeroy&Boch które charakteryzuje wyjątkowa trwałość i elegancki design – podsumowuje ekspert z Lazienkaplus.pl.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w łazience mają za zadanie sprzyjać wygodnemu użytkowaniu, łączyć w sobie elegancję, jakość wykonania i bezpieczeństwo. Dopiero wtedy łazienka będzie oazą, w której możemy się wyciszyć i odpocząć. Warto o tym pamiętać wybierając także akcesoria sanitarne. Ostatecznie pozbywamy się także jednego powodu do kłótni z partnerem, który notorycznie zapomina o właściwym miejscu deski sedesowej.

***
O firmie:
Lazienkaplus.pl to największy sklep z wyposażeniem łazienek w Polsce (wg raportów: Internet Standard e-commerce 2009, Internet standard e-commerce 2010). W jego ofercie znajduje się szeroka gama artykułów m.in. ceramika sanitarna, baterie, wanny, brodziki, kabiny, panele i zestawy prysznicowe, stelaże podtynkowe, zlewy, meble i akcesoria łazienkowe oraz technika grzewcza. Produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak : Koło, Oras, Grohe, Hansgrohe, Ravak, Deante, Huppe, Kludi, Poolspa, Geberit, Roca, Villeroy&Boch, Duravit, Viessmann i wielu innych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)