Komfortowy zestaw do prasowania

prasowanie

fot. prasowanie

Deska do prasowania to zdecydowany numer jeden wśród najbardziej nieporęcznych sprzętów gospodarstwa domowego. Jeżeli nie potkniemy się o nią w przedpokoju, to z całą pewnością wypadnie na nas zza drzwi. Dlatego niespełnionym marzeniem wielu pań jest posiadanie w domu własnej garderoby. Przy jej organizacji mogą pomóc nowe pomysły producentów żelazek, wśród których prym wiedzie zintegrowany system do prasowania LAURASTAR.

Miejsce do prasownia potrzebne jest w każdym domu bez względu na to, czy mieszkamy w przestrzennej willi, czy w „kawalerce”. Nawet na 30 metrach kwadratowych architekci wnętrz są w stanie wydzielić praktyczną kuchnię, salon, sypialnię i mini gabinet. Niewiele osób może sobie jednak pozwolić na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia, w którym znajdzie się deska do prasowania i kosz z czystym praniem. Dlatego tak ważne jest funkcjonalne planowanie.

Producenci oferują różne rozwiązania na ukrycie deski do prasowania. IKEA i PEKA proponują deski wmontowane w szufladę. Praktyczne i dyskretne. Niestety, niemobline i o małych rozmiarach. Systemy nie posiadają także wnęki na żelazko. KOMANDOR i SENATOR stosują w projektach garderób uchwyty na deskę. Jest to dobra propozycja dla osób lubiących mieć wszystko na swoim miejscu. Nie przewidziano jednak miejsca na samo żelazko.

Miłośnikom niestandardowych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu drewniana komoda, której blat pełni funkcję deski do prasowania. Utrzymany w stylu retro mebel wyposażono w szuflady lub do wyboru – kosze wiklinowe. Zmieści się w nich bielizna, ręczniki, pościel, a także „schłodzone” żelazko.

Drugą po żelazku niezbędną rzeczą w garderobie jest drabinka. Firma Zepter zaprojektowała urządzenie, które z jednej strony jest deską do prasowania, z drugiej – „składanymi schodkami”. Przydatne nie tylko w garderobie, ale także przy domowych porządkach.

Nowością w Polsce jest zintegrowany system LAURASTAR – żelazko i deska do prasowania w jednym. Oprócz tego, że posiada on niestandardowe funkcje prasowania, wyposażony został w wiele udogodnień dla użytkownika. Dzięki dwóm zestawom kółek można swobodnie przemieszczać się po domu zarówno z rozłożoną, jak i złożoną deską. Duża powierzchnia deski oraz jej 6-stopniowa regulacja sprawia, że prasowanie jest bardziej komfortowe. LAURASTAR posiada również boks nazywany „garażem”, w którym można schować rozgrzane żelazko. Jest to ułatwienie szczególnie dla młodych mam, które muszą za każdym razem pamiętać o ukryciu rozgrzanego żelazka przed dziećmi.

Nawet najmniejsze wnętrza mieszkalne mogą być przytulne i funkcjonalne. Projektując wymarzoną garderobę, warto pamiętać o miejscu na deskę do prasowania i żelazko. Metraż mieszkania nie musi być imponujący – ponieważ dzięki stosowaniu praktycznych rozwiązań będziemy cieszyć się z osiągniętego wrażenia przestrzenności.

Zobacz również: Sypialnia w kolorach jesieni
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)