Kominek na miarę każdego wnętrza

salon

fot. salon

Tradycyjny kominek opalany drewnem wymaga odpowiednich warunków, spełnianych już na etapie prac budowlanych. Dziś urokiem paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny. Dowolną aranżację tego elementu wystroju wnętrza umożliwi kominek do zabudowy z efektem Opti – Myst® marki Optiflame.

Nowości marki Optiflame
Chesford, Danville Brass, Danville Black oraz Cavendish to najnowsze kominki elektryczne, wprowadzone w marcu tego roku do oferty firmy Glen Dimplex Polska. Te cztery nowe modele kominków przystosowane są do zabudowy. Stosując odpowiednią aranżację można je wpasować w każde wnętrze, nadając mu wyjątkową i pełną ciepła atmosferę. Dzięki eleganckiej kolorystyce wkomponowanie ich w wystrój nie jest skomplikowane. Utrzymane w barwach mosiądzu kominki Cavendish oraz Danville Brass doskonale nadają się do bardziej nowoczesnych i minimalistycznych wystrojów wnętrz.

Domowe ognisko na zawołanie – Opti-myst® i Optiglo®
Dużym atutem nowych modeli kominków do zabudowy jest zastosowany w nich opatentowany, efekt Opti-myst®. Jego podstawą jest mechanizm bazujący na ultradźwiękach – wykorzystując umieszczoną w pojemniku wodę produkującą mgłę, która odpowiednio podświetlona, daje realistyczny efekt rozpalonego ogniska. Efekt Opti-myst® nie generuje żadnych dźwięków, a jego intensywność może być w nowych modelach dowolnie regulowana. Ponadto kominki Cavendish i Chesford zostały wyposażone w innowacyjny efekt Optiglo®. Umieszczone w palenisku polana podświetlone zostały diodami LED, które symulują efekt migoczącego się żaru.

Wygoda użytkowania
Nowe kominki wpływają nie tylko na ciepło i urok domowego ogniska, ale także dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują wygodę użytkowania. Obsługiwane zdalnie za pomocą pilota kominki nie wymagają konserwacji. Jedyną czynnością jest regularne napełnianie pojemnika o pojemności 1,3 litra wodą lub wymiana żarówek.

salon

fot. salon

Wyjątkowe zalety posiada także sama konstrukcja. Zasilane elektrycznie modele nadają się do każdego pomieszczenia, gdzie znajduje się gniazdko. Ich wyjątkowa kolorystyka, utrzymana w barwach mosiądzu, czerni i chromu, umożliwi dopasowanie ich do pomieszczeń utrzymanych w każdym stylu. Dodatkowo są także bardziej oszczędne niż tradycyjne kominki, ponieważ najnowsze propozycje wymagają niewielkich nakładów energii elektrycznej. Nie generują dymu i żaru, są więc również bezpieczniejsze w użytkowaniu, co liczy się szczególnie tam, gdzie po mieszkaniu biegają dzieci.

salon

fot. salon

Kominki Danville, Chesford i Cavendish to rozwiązanie odpowiednie na cały rok. Zostały one wyposażone w termowentylatory o mocy 1 – 2kW, dzięki którym można uruchomić funkcję grzania, z możliwością regulacji jego natężenia. Optyczne efekty Opti-myst® i Optiglo® są od tej funkcji całkowicie niezależne, urodą samego rozżarzonego paleniska można więc cieszyć się również latem. Proste w montażu i użytkowaniu, umieszczone w odpowiedniej oprawie, najnowsze propozycje marki Optiflame, stanowić będą zatem gustowne i funkcjonalne dopełnienie każdego pokoju, nadając mu atmosferę ciepła i unikalnej elegancji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)