Kompaktowa sauna do małej łazienki

Aranżacja małej łazienki jest trudna. Na niewielkiej przestrzeni trzeba umiejscowić wszystkie niezbędne funkcje, dbając zarówno o wygodę użytkowania, jak i estetykę. Zadanie komplikuje się dużo bardziej, gdy na niewielkim metrażu pragniemy zmieścić dodatkowo domową saunę.

Firma Duravit, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów stworzyła nową, kompaktową wersję sauny łazienkowej – Inipi B. Model doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach i pomoże ergonomicznie zagospodarować nietypowe powierzchnie.

Dzięki nowoczesnej saunie Inipi kapiel parowa może się odbywać we wnętrzu domowej łazienki lub innej części mieszkalnej. Projekt Inipi B, to zmieniona wersja modelu Inipi, która została dostosowana do niewielkich przestrzeni. Marka Duravit opracowała dwie wersje filigranowej sauny w z austriacką grupą projektantów EOOS, które stanowią idealne rozwiązanie dla małych łazienek.

Design szyty na miarę
W miniaturowej saunie zastosowano jedynie najistotniejsze elementy techniczne. Dzięki temu udało się zredukować jej wielkość, a jednocześnie nie zmieniło to komfortu użytkowania. Sauna Inipi B spełnia najwyższe wymagania w kwestii technicznej, a także estetycznej. Bazę tworzy drewniana, przeszklona z przodu rama, dostępna także w wykończeniu w bieli na wysoki połysk, oraz w kolorze ciemnego orzecha amerykańskiego. Natomiast ławki wewnątrz wykonano z jasnego drewna osikowego. Skrupulatnie dobrana kolorystyka sprawia, ze sauna harmonijnie wkomponuje się w aranżację łazienki, bądź innej części mieszkania. Elementy instalacyjne zostały skrzętnie ukryte, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne sauny. Piec i pojemnik na wodę do polewania kamieni zostały schowane za drewnianą osłoną, dzięki temu nic nie zakłóca charakteru minimalistycznej konstrukcji. Oświetlenie LED, umieszczone nad lamelami, wprowadza do pomieszczenia klimat odprężenia i wyciszenia.

Skondensowane możliwości
Do przeciętnej wielkości łazienek sprawdzi się z pewnością jednoosobowa wersja sauny Inipi B Super Compact, o wymiarach 120 x 120 cm. Obszerne siedzisko i regulowane oparcie znajduje się przy tylnej ścianie. Można je dowolnie ustawić do wygodnej dla siebie pozycji. Obok miniaturowej wersji Inipi B, Duravit oferuje również wariant nieco większy o wymiarach 240 x 120cm. Z tej wersji sauny mogą komfortowo korzystać jednocześnie 2 osoby, w pozycji leżącej. W tym modelu ławki są rozmieszczone na dwóch poziomach. Nadają się zarówno do wygodnego siedzenia oraz do leżenia. Górna kondygnacja jest częścią stałą, natomiast poziom dolny można rozbudować, dołączając do ławki dodatkowy, praktyczny element – drugą powierzchnię do leżenia. Obydwa warianty sauny dostępne są zarówno w wersji narożnej, jak i przyściennej. Większą saunę Inipi B można montować także w wersji wolnostojącej.

sauna

fot. sauna

Innowacyjna formuła
W saunach Inipi udoskonalono techniczne rozwiązania. Do wytworzenia pary wewnątrz używa się tradycyjnych kamieni. Jest to moty, który został zapożyczony od Indian Ameryki Północnej, którzy podobnie jak we współczesnej saunie, rozgrzewali ten symboliczny przedmiot i umieszczali w parowym namiocie, zwanym Inipi. Jednak przystosowując saunę do małych pomieszczeń, projektanci EOOS umiejętnie ukryli piec oraz wszystkie urządzenia techniczne. Większość funkcji uruchamia się poprzez automatyczny system sterowania, przy pomocy panelu obsługi ustawia się: temperaturę, programator czasu włączenia pieca oraz czasomierz. Sterowanie polewaniem kamieni w piecu odbywa się z kolei przy użyciu przycisku, znajdującego się we wnętrzu Inipi B. Podczas przerw między wejściami do sauny można uruchomić funkcję ECO, która w danym momencie redukuje ustawioną wcześniej temperaturę we wnętrzu o ok. 20 stopni. Pozwala to na oszczędność energii cieplnej, redukcję jej kosztów oraz ochronę zasobów naturalnych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)