Koniec Rodziny na swoim?

rodzina

fot. rodzina

Zgodnie z zapowiedziami Rząd przygotowuje zmiany w programie Rodzina na swoim. Nowe warunki nie do końca pokrywają się z zapowiedziami z końca 2010 roku. Single i młode małżeństwa nie otrzymają pomocy od państwa.

Przeczytaj również: Zmiana przeznaczenia gruntu

Dzięki programowi, do końca 2010 roku, aż 85 tys. osób skorzystało z możliwości zakupu nieruchomości z Rodziną na swoim. Pomimo zapowiadanych cięć, zadłużony polski budżet jeszcze przez kilka lat będzie spłacał zobowiązania rzędu kilku miliardów złotych na rzecz przyznanych dotąd dopłat.
Prawdopodobnie w 2013 roku Rodzina na swoim przestanie istnieć. Tegoroczne zmiany znacznie ograniczą dostęp do kredytów preferencyjnych. Będą obowiązywały wyłącznie dla mieszkań nowych. Kredytobiorcą nie będzie mogła zostać osoba, która przekroczyła 35 rok życia. Pula nieruchomości kwalifikujących się do kupna w ramach Rodziny na swoim znacznie się skurczy. Próg cenowy może zostać obniżony nawet o 40%.

Według opinii Rządu single nie otrzymają dopłat, ponieważ stać ich na kupno mieszkania bez pomocy państwa. Ostateczną decyzję pozostawiono w rękach premiera.

Rząd padł ofiarą nieścisłych zapisów. Mało popularny w 2006 roku program wprowadzony prze z PIS, w okresie 2009-2010 roku pobił rekordy popularności. Po nadchodzących zmianach, z kredytów preferencyjnych będą mogły skorzystać jedynie osoby zamieszkujące małe miasta, ze względu na niskie ceny nieruchomości.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)