Kosimy trawnik ekologicznie i ekonomicznie

kosiarka

fot. kosiarka

O ładny wygląd i dobrą kondycję trawnika można zadbać ekologicznie i ekonomicznie. W małych ogrodach kosiarki bębnowe wydają się być idealnym rozwiązaniem. Nie emitują hałasu, nie wymagają dodatkowych kosztów, a na dodatek są tańsze, niż ich spalinowe i elektryczne odpowiedniki.

Przeczytaj również: Brązowiejące iglaki…

Budowa i moc kosiarek spalinowych i elektrycznych została zaprojektowana do przycinania trawy na dużych powierzchniach. Dlatego ich moc nie jest w pełni wykorzystywana w małych ogrodach. Dodatkowo są one cięższe i mniej zwrotne od swoich bębnowych odpowiedników.

Przycinaj co do milimetra
Nawet najpiękniejsze kompozycje kwiatowe nie będą prezentowały się wspaniale, kiedy regularna pielęgnacja trawnika zostanie zaniedbana. Koszenie kosiarką bębnową jest bardzo precyzyjne i bezpieczne. Nóż jest hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, szlifowany i wykonany ze stali najwyższej jakości – dzięki temu przycina trawę z precyzją nożyc. Minimalna wysokość to 12 mm – ten wynik jest trudny do pobicia przez inne typy kosiarek.

Nie płać za koszenie
Korzystanie z ręcznej kosiarki bębnowej to także oszczędność w domowym budżecie. Wystarczy ją prowadzić po trawie, a ona zajmie się całą resztą. Ręczny regulator wysokości cięcia jest prosty w obsłudze. Urządzenie to idealnie nadaje się do pielęgnacji niewielkich trawników, gdzie przycinanie trawy nie zabiera dużo czasu. Kosiarki Gardena są bezgłośne i tak samo szybkie jak urządzenia akumulatorowe.

Pracuj komfortowo
Hałaśliwe kosiarki spalinowe i elektryczne w nieprzyjemny sposób budzą rodzinę i sąsiadów w weekend. Kosząc trawnik kosiarką bębnową można jednocześnie np. słuchać muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Ponadto urządzenie zajmuje znacznie mniej miejsca niż kosiarki napędem spalinowym, czy elektrycznym, a to oznacza oszczędność miejsca również w schowku na narzędzia.

Dane techniczne:
– Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy. Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna
– Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się
– Bardzo wysoka jakość cięcia pozwoli uniknąć postrzępionych, pożółkłych końców trawy, charakterystycznych dla kosiarek rotacyjnych
– Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną
– Kosiarka posiada ręczny regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia
– Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali. Rączka jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie kosiarkiREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)