Kotły dwupaleniskowe retortowe

kocioł

fot. kocioł

Wiosna i lato to najlepszy okres w roku na remont instalacji grzewczej. Na rynku pojawił się nowy model kotła na paliwo stałe – dwupaleniskowy retortowy. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Nowe kotły dwupaleniskowe retortowe Keller Dual przeznaczone są do pracy w wodnych instalacjachcentralnego ogrzewania systemu otwartego, a także zamkniętego, przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń przed przegrzaniem. Urządzenia przygotowane są do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego typu ekogroszek w trybie automatycznym, a także do palenia sezonowanym drewnem lub węglem kamiennym większej granulacji, przy obsłudze manualnej. W sprzedaży dostępne są kotły o mocy 15kW i 25kW, a ich sprawność szacuje się na wysokim poziomie 92%. Można ją regulować płynnie w zakresie 1% – 100%, sterować pompami c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową. Warto dodać, że w zestawie znajduje czujnik spalin, a podajnik ślimakowy pracuje cicho. Dodatkowo, w celu monitorowania pracy kotła, wprowadzono możliwość podłączenia oddzielnych modułów: GSM oraz internetu. Piece są łatwe w obsłudze i pielęgnacji dzięki dużej komorze zasypowej i dodatkowym drzwiczkom do czyszczenia wymiennika kotłowego. Nowe kotły mogą pracować w trybie lato-zima. Poza sezonem grzewczym mogą służyć do podgrzewania wody użytkowej.

Kotły produkowane są w Polsce, na nowoczesnych liniach produkcyjnych i spawane robotami przemysłowymi. Technologia ta daje gwarancję wysokiej jakości urządzeń i długiego okresu ich bezawaryjnej pracy. W ofercie zawarty jest serwis fabryczny door-to-door, a gwarancja dostępności części zamiennych oraz liczne wyposażenie dodatkowe.

Nowe kotły dwupaleniskowe retortowe Keller Dual posiadają dodatkowo:
– wymiennik ciepła wykonany z atestowanej blachy
– kompaktową zabudowę sterownika
– niski poziom emisji szkodliwych substancji
– manometr wbudowany w sterownik
– wyczystkę pod czopuchem
– prosty system poziomowania
– możliwość regulacji ciągu spalin
– osłonę ogniową drzwiczek
– możliwość podłączenia programatora tygodniowego
– wydłużoną cyrkulację spalin
– możliwość przygotowania c.w.u poza sezonem grzewczym
– półautomatyczny system czyszczenia płomiennicREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)