Księgi wieczyste online

WWW

fot. WWW

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło księgi wieczyste do wglądu przez internet. Zapotrzebowanie na usługę jest ogromne, o czym świadczą statystyki odwiedzin na stronie. W pierwszym dniu liczba użytkowników przeglądarki przekroczyła 100 000.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko ze względu na innowację i udogodnienie dla społeczeństwa. Bezpłatny, publiczny wgląd w ponad 12 mln ksiąg wieczystych, w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych, zwiększa bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami.

Dostęp do księgi wieczystej przez internet możliwy jest za pośrednictwem strony głównej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl, gdzie znajduje się link do Modułu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych albo pod adresem: ekw.ms.gov.pl.
W zakładce Rejestry i ewidencje, Nowa Księga Wieczysta, należy wprowadzić pełny numer KW.
Dotychczas przeglądanie ksiąg wieczystych było możliwe tylko w sądzie, w wydziale ksiąg wieczystych. Ulgę odczuli pracownicy sądów i petenci.

Księgę wieczystą można przeglądnąć wszędzie gdzie zajdzie taka potrzeba i jest dostęp do internetu: siedząc wygodnie w domu, w biurze nieruchomości lub u notariusza podczas finalizacji kupna mieszkania, domu czy działki. Budowa elektronicznej administracji zapewni szybki dostęp do informacji, ułatwi proces inwestycyjny, oszczędzi czas oraz pieniądze pod względem proceduralnym i organizacyjnym.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)