Kto chce kupować mieszkania trzypokojowe?

osiedle

fot. osiedle

Obecnie powierzchnia nowobudowanego mieszkania trzypokojowego wynosi od 50-60 mkw. Jeszcze kilka lat temu było to nawet 70 mkw. Powierzchnia lokali mieszkalny w nowych inwestycjach zmniejszyła się przede wszystkim ze względu na spadająca zdolność kredytową nabywców.

Mniejszymi mieszkaniami trzypokojowymi zainteresowane są między innymi małżeństwa z dwójką dzieci, którym zależy na tym, aby każde dziecko miało swój własny pokój. Jest to poniekąd forma pogodzenia mniejszego, ale mimo wszystko trzypokojowego mieszkania z możliwościami finansowymi.

Na powierzchni mniejszej niż 50 mkw. bardzo trudno jest zaprojektować i urządzić tak, by było wygodne i funkcjonalne. 50 mkw. to absolutne minimum dla tylu pomieszczeń. Wraz z poprawą sytuacji gospodarczej zainteresowanie nieco większym metrażem z pewnością będzie rosnąć. Już teraz w inwestycji mieszkalnej Nowy Port we Wrocławiu dostępne są w sprzedaży trzypokojowe mieszkania o powierzchni do 64 mkw. Stanowią one ok. 20% wszystkich lokali i mniej więcej podobny odsetek klientów poszukuje takiej oferty.

Mieszkania trzypokojowe to odpowiedź na oczekiwania rodzin 2+2, które stanowią dużą grupę potencjalnych klientów deweloperów. Niestety, nie każda rodzina dysponuje obecnie wystarczającą zdolnością kredytową. Z tego powodu nabywcami są osoby o ustabilizowanej pozycji finansowej, szukające nieco większego mieszkania i rodziny, w których pojawiło się drugie dziecko.

Komentarza udzielił Krzysztof Ziajka, prezes zarządu firmy INKOM S.A.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)