Kuchenny show myślących technologii

garnki

fot. garnki

Prawdziwy showman, gospodarz zapadającego w pamięć kuchennego przedstawienia, winien charakteryzować się zjawiskową prezencją francuskich uwodzicieli, temperamentem rodem z gorącego Południa i nienagannymi manierami angielskich milordów.

Wszystkie te cechy, co niezwykłe, wcielają naczynia niemieckiej marki Silit. Jeśli mówić o garnkach, które mogą wieść w kuchni prym, prowadzić z wirtuozerią codzienny show smaków, trzeba postawić na piedestale naczynia tej cenionej na całym świecie marki. Fenomen niemieckich naczyń Silit polega, na ujmującej serce prezencji – wszystkie wykonane są z nadzwyczajną, wręcz już przysłowiową, niemiecką starannością. Szacunek budzi ich ciężar – wykonane zostały z jednego kawałka ferromagnetycznej, grubej stali pokrytej warstwą Silarganu®. Brzegi naczyń, stanowiące część szkieletu garnka (brzegi często chromowane), są odkryciem Silita. Naczynia Silit gwarantują w ten sposób bezpieczeństwo przelewania i nalewania. Takim połączeniem może pochwalić się, między innymi, antracytowo-czarna seria Elements (link) wyposażona w zmyślne, wyposażone w zaczep do wieszania na brzegu naczyń, stalowe pokrywki. Warto dodać, iż żaden inny producent wysokiej jakości garnków nie potrafi naśladować doskonałego procesu pozwalającego spajać rant z naczyniem.

garnki

fot. garnki

Bardzo starannie mocowane, nieagrzewające się uchwyty pozwalają gotować z przyjemnością pozbawioną ryzyka oparzenia. Jedna z najbardziej luksusowych – seria ModuLine (link) ma uchwyty izolowane wysokiej jakości, odpornym na wysokie temperatury silikonem. Dodatkowo – fascynująca swoją formą pokrywa tej linii naczyń blokuje się na naczyniu przy odlewaniu wody.
Dzięki stalowemu szkieletowi garnki Silit nagrzewają się genialnie szybko, doskonale rozprowadzają ciepło, długo je kumulują, stając się w ten sposób jednymi z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych naczyń świata.
Silit ozdabia swoje silarganowe® naczynia najbardziej ożywczymi barwami, czarując kolorami małych i dużych garnków z serii Passion Colours i miniMAX. Proponuje ognistą czerwień Energy Red (link), dynamiczną żółć Crazy Yellow (link), szaloną pomarańcz serii Wild Orange (link), czy prawdziwie wiosenny kuchenny powiew naczyń Lemon Green (link). Dla kochających barwy najpierwsze, Silit proponuje elegancką, śnieżnobiałą linię Polar White (link) i onyksowo-czarne Acccento (link) oraz cieszący oczy silarganową czernią miniMAX Black (link).

garnki

fot. garnki

Zobacz również: Modne zasłony prysznicowe

Podobnie, jak prawdziwy showman odkrywa swoje najważniejsze atuty pod koniec występu, tak i Silit trzyma jeszcze w zanadrzu największe rewelacje. Wszystkie opisane przez nas serie naczyń stworzone są z opatentowanego materiału XXI wieku – Silarganu®. Ten troskliwy, myślący, ultranowoczesny opiekun zdrowego życia i naznaczonego pasją gotowania, sam z siebie dba o ludzkie zdrowie. Dzięki odkrywczości niemieckiej marki Silit powstała ceramiczna, ultratwarda, doskonale gładka, ceramiczna powłoka, której nie da się zniszczyć ani zarysować. Dodatkowo – Silargan® jest antyalergiczny, gdyż nie zawiera w sobie żadnych metali ciężkich i antybakteryjny, co stanowi o jego unikatowości. Sam potrafi zlikwidować bakterie coli, gronkowca, czy nawet salmonelli. Z takim pomocnikiem każde gotowanie będzie pełną wyzwań przygodą. Przygodą co najmniej na całą dekadę – bo naczynia z Silarganem® mają aż 10 lat gwarancji.
Silit wyposażył swoje garnki również w zewnętrzną warstwę Silarganu®. Tyle tylko, że ten nie ma właściwości antybakteryjnych i antyalergicznych. Niemniej – jest równie trwały, niemożliwy do uszkodzenia, pięknie barwiony. Zewnętrzny Silargan® zadba z kolei o to, by gotowana z temperamentem potrawa, jeśli nawet wykipi, nie przepaliła się i nie przywarła do naczynia.

Mówiąc o naczyniach Silit nie sposób nie wspomnieć również o budzącej zachwyt wizjonerskiej serii – Vision (link). Tu właściwości i moc Silarganu® zostały zwielokrotnione, przybierając postać najbardziej skomplikowanej technologicznie warstwy e30® – z aż 30-letnią gwarancją.

Naczynia marki Silit (link) podbijają świat. Cenione jako najprawdziwszy kuchenny showman zapraszane są na występy do domów pasjonatów doskonale zdrowego jedzenia i gotowania z pasją.

Zgłębiający tajniki czaru showmana – naczyń Silit – sklep www.smakprostoty.pl z uwielbieniem oklaskuje jego inspirujące do lepszego życia występy.

Krystian Wawrzyczek – technik technolog żywienia zbiorowego
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)