Kuchnia szumiąca morzem

stojak

fot. stojak

Kuchnia, wyposażona ze znawstwem i smakiem w doskonałej jakości meble, sprzęt, czy markowe dodatki, bynajmniej nie musi tracić swojego prawdziwie „kuchennego” charakteru, przestraszać dostojeństwem, czy zmuszać do trzymania się na dystans. Wręcz przeciwnie. Współcześni designerzy tworzą tak zjawiskowe kuchenne akcesoria, kreowane z najlepszych materiałów, że kuchnia staje się przestrzenią nabierającą zupełnie nowego, przytulnego charakteru. Każdy jej kąt może tchnąć odmienną, specyficzną aurą, przywoływać inne skojarzenia, budzić różne emocje.

Dzięki skandynawskiej marce Skagerak Denmark można w kuchni stworzyć kącik szumiący morzem. Wystarczy ustawić na blacie kilka akcesoriów z drewna teakowego o pięknej, miodowej barwie, by zobaczyć „oczyma duszy” nadmorski piasek i poczuć na twarzy smagający wiatr.
Tradycja marki Skagerak łączy się niemal organicznie z morzem. Założyciel Skagerak Denmark budował ze znalezionego na plaży drewna teakowego pokłady okrętów i przeróżne akcesoria do ich wyposażania. Odporne na wilgoć, zmiany temperatury i warunki atmosferyczne niemal niezniszczalne drewno teakowe, potrafi służyć człowiekowi całe wieki. Z tego właśnie wdzięcznego i pięknego materiału marka Skagerak do dziś tworzy swoje szumiące morzem akcesoria kuchenne.

Dodatkowo – wszystkie pakowane są w zdobione melancholijnie nastrojowymi, czarno-białymi zdjęciami pudełka z motywami morza. One też sprawiają, że każdy produkt marki Skagerak tchnie niepowtarzalnością i kreuje wokół siebie wyrazisty, acz trudny do precyzyjnego określenia klimat prawdziwej przygody, która czeka tuż za progiem.

Przeczytaj również: Wybór drzwi wejściowych
podkładka

fot. podkładka

Marka Skagerak proponuje szereg akcesoriów kuchennych, z których trzy skupiły dziś naszą uwagę. Pierwszym z nich jest stworzona z impregnowanego olejami teaku niezwykle pomysłowa podkładka pod gorące naczynia (link). Składa się z czterech drewnianych, potężnych „płatków” rozmieszczonych symetrycznie na stalowym okręgu. Każdy z nich można rozłożyć, dzięki czemu zyskuje się podkładkę pod duże i małe naczynia. Drewno teakowe zdobi zmysłowe logo Skagerak, które zostało tak pomyślane, by przypominało do złudzenia metalową, wytrawioną przez morze płytkę z nazwą duńskiej marki.
„Morski” komplet z teakową podkładką tworzy stojak na papierowe ręczniki (link). Jest, podobnie jak podkładka, doskonale prosty i funkcjonalny. Jego stalowy, wygięty, zwężający się ku dołowi trzon osadzony jest na podstawie z drewna teakowego. Zdobi je dodatkowo stalowa podkładka z logo Skagerak. Papierowe ręczniki, niezwykle przydatne przy codziennych kulinarnych przygodach, nabiorą uroku, wspierając się na eleganckim stojaku.

serwetnik

fot. serwetnik

I trzecie z „szumiących morzem” akcesoriów marki Skagerak – prosty i elegancki serwetnik (link) – również powstał z drewna teakowego o ciemnej, głębokiej barwie. Wyraziście zarysowane słoje nadają mu dostojeństwa. Nawet najprostsze serwetki, przyłożone stalową listwą z logo Skagerak, upiększą zastawiony do śniadania, czy obiadu stół.

Trzy drobiazgi – podkładka pod gorące naczynia, stojak na papierowe ręczniki i teakowy serwetnik – pomogą odmienić kuchnię. Stworzone z prawdziwą pasją, przyniosą ze sobą powiew przesyconej pasją miłości do morza.

Miłośnik morskiej przygody, rozkochany w zjawiskowych sprzętach marki Skagerak sklep www.smakprostoty.pl (link), delektuje się kuchnią pachnącą skandynawską bryzą.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)