Kuchnia w 3D – namaluj sobie kuchnię

kuchnia

fot. kuchnia

Kuchnia w stylu minimalistycznym to przede wszystkim połączenie elementów lakierowanych na wysoki połysk z matowym drewnem. Dekoracja przestrzeni między wiszącymi szafkami a roboczym blatem w przedstawionym projekcie została wykonana z umieszczonej za szklanymi taflami fototapety.

Projekt kuchni zamkniętej został utrzymany w stylu minimalistycznym. Meble kuchenne łączą elementy lakierowane na wysoki połysk z drewnianymi. Ciekawy efekt tworzy dekoracja przestrzeni między szafkami wiszącymi a blatem roboczym. Za taflami szklanymi umieszczono fototapetę przedstawiającą źdźbła trawy z kroplami rosy.
Podczas pracy nad koncepcjami aranżacji kuchni i projektem wykonawczym architekt przedstawiał swoje pomysły inwestorowi na wizualizacjach 3D. Dzięki nim klient mógł zobaczyć trójwymiarowy i fotorealistyczny obraz wnętrza przed przystąpieniem do realizacji.

kuchnia

fot. kuchnia

Wizualizacje 3D w projektowaniu wnętrz
Wizualizacje 3D wykorzystywane w procesie sporządzania koncepcji oraz końcowego projektu wnętrza pozwalają na perfekcyjny dobór materiałów wykończeniowych, a także poszczególnych elementów wyposażenia i dekoracji w widokach fotorealistycznych. Dzięki nim architekt może stworzyć projekt dopasowany do potrzeb klienta i przedstawić efekt finalny przed przystąpieniem do realizacji.

kuchnia

fot. kuchnia

Przy projektowaniu każdego pomieszczenia należy wziąć pod uwagę jego cechy indywidualne, takie jak krzywizny ścian, podłóg, czy też nierówne kąty. Te właściwości wnętrza można wychwycić jedynie podczas fachowego obmiaru pomieszczenia. „Szczegółowa inwentaryzacja wnętrza, której wynikiem jest dokładny rysunek techniczny, to punkt wyjścia zarówno w procesie projektowania, jak i tworzenia wizualizacji.” – mówi Paweł Bykowski, grafik 3D z Wrocławia, który współpracuje z projektantami na wszystkich etapach wykonywania projektu. „Wizualizacja fotorealistyczna jest jak zdjęcie gotowej realizacji. Jednak oprócz widoków statycznych projektowanej aranżacji coraz częściej wykonuje się animacje i wirtualne spacery. Są one dodatkowym ułatwieniem zarówno dla projektantów, jak i klientów podczas podejmowania decyzji projektowych. Pomagają między innymi rozwiązać problemy funkcjonalne, które powstają podczas rozmieszczania mebli i sprzętów. Kamerę ustawia się wówczas na wysokości wzroku człowieka i „spaceruje” w nowoprojektowanych aranżacjach.”

Projektowanie z równoczesnym tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji 3D pozwala uniknąć błędów funkcjonalnych we wnętrzu oraz kompozycyjnych, których nie widać na płaskim rzucie, w perspektywie lub w aksonometrii.

Prezentowana wizualizacja 3D projektu kuchni dla inwestora prywatnego powstała we współpracy ze Studio Projektor Anna Kochmańska.

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)