Kuchnia w stylu toskańskim

Naturalnie, romantycznie, rustykalnie – tak można by w trzech słowach zawrzeć styl śródziemnomorski. To połączenie bieli z surowym, patynowanym drewnem, kamienne posadzki, przynoszące ulgę spragnionym chłodu stopom, kamionkowe i ceramiczne naczynia, faworyzujące kolorystyczne zestawienia zaczerpnięte z samej natury – błękit, zieleń, biel.

Takie wnętrze to prawdziwe estetyczne ukojenie i ukłon w stronę stylu vintage. By urządzić pomieszczenie pełne śródziemnomorskich akcentów najprościej jest zanurkować w dobrach oferowanych na tak zwanych pchlich targach. Stary kredens, zeszlifowany do surowego drewna i pociągnięty białą bejcą doskonale wkomponuje się w klimat domu w Siennie.

meble kuchenne

fot. meble kuchenne

meble kuchenne

fot. meble kuchenne

Można też pokusić się o bardziej ekskluzywną opcję – w sklepie internetowym Myin.pl pojawiły się meble kuchenne idealne do pomieszczenia inspirowanego stylistyką wnętrzarską z południa Europy. Kolekcja Trattoria, marki MCA Furniture, to doskonały wybór dla miłośników romantycznego stylu śródziemnomorskiego. Te wyjątkowe meble zrobione są z drzewa sosnowego pozyskanego z recyklingu – głównie ze starych belek, skrzyń i krokwi. Takie drewno „z przeszłością” posiada liczne szczeliny i wgniecenia dające ciekawy efekt mebla antycznego. Lakierowane blaty zachowują swój naturalny wygląd, natomiast pozostałe elementy mebla są bielone. Kolekcja znakomicie nadaje się do wnętrz w stylu rustykalnym. Skomponowana z akcesoriami w stylu południowym da piękny efekt nieustającej południowej sjesty.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)