Kuchnia w świetlnej aranżacji

meble kuchenne

fot. meble kuchenne

Kuchnia to ważne miejsce w domu, w którym spędzamy dużą cześć dnia. Chcemy czuć się w niej komfortowo, dlatego dbamy o to, aby panował w niej odpowiedni klimat. Coraz istotniejszą rolę w aranżacji kuchni pełni oświetlenie dekoracyjne. Firma BRITOP Lighting oferuje nową kolekcję opraw ledowych STEPS by Jaco Designe, które idealnie wkomponują się w przestrzeń kuchenną i stworzą wyjątkowy efekt świetlny.

Przeczytaj również: Najmodniejsze dywany 2013 roku

Zgodnie z nowoczesnymi trendami w aranżacji wnętrz kuchnie stają się coraz większe i przestronniejsze. Często też stanowią integralną część salonu w formie aneksu kuchennego. Przestrzeń w tych pomieszczeniach zagospodarowana jest poprzez ścianki działowe, półki, wnęki, wyspy kuchenne czy oszklone witryny. Coraz większą rolę w aranżacji kuchni odgrywa oświetlenie dekoracyjne. Odpowiednio rozplanowane pozwoli nadać wnętrzu indywidualny charakter i zbudować w nim niepowtarzalny klimat. Dzięki interesującym efektom świetlnym możemy wyeksponować elementy dekoracyjne salonu i kuchni, pokazując w nowym świetle ich kolorystykę, atrakcyjną fakturę i szlachetne materiały.

Kuchnia ubrana w światło

Oprawy z kolekcji STEPS

fot. Oprawy z kolekcji STEPS

W zależności od pory dnia i rodzaju oświetlenia meble, witryny czy poszczególne detale we wnętrzu prezentują się inaczej. Za pomocą ozdobnego światła wydobywającego się z opraw STEPS by Jaco Designe firmy BRITOP Lighting możemy potęgować te doznania. Kuchnia w ich świetle nabierze nowego wymiaru.

Kolekcja STEPS składa się obecnie z dwóch modeli opraw – STEP Cube i STEP Milky. Oprawy mogą służyć do podświetlenia charakterystycznych miejsc w kuchni i salonie – finezyjnego barku, lśniącego blatu lub atrakcyjnej wyspy kuchennej. Dodatkowo można je umieszczać we wnękach i witrynach meblowych, gdzie blask subtelnego światła będzie podkreślał wyeksponowane w nich przedmioty.

Oprawy z kolekcji STEPS

fot. Oprawy z kolekcji STEPS

Niecodzienny efekt wizualny możemy osiągnąć stosując oprawy STEP Cube wzdłuż dolnej listwy mebli tuż nad podłogą. Wydobywające się z dwóch stron światło stworzy efektowną poświatę podkreślającą ich wygląd, a jednocześnie ułatwiającą poruszanie się po kuchni po zmroku. STEP Cube może być montowany zarówno poziomo, jak i pionowo, co zwiększa możliwości jego zastosowania.

Dostępny w kolekcji drugi model STEP Milky doskonale oddzieli swym światłem przestrzeń kuchenną od salonu. Oprawa emanuje mlecznym strumieniem światła skierowanym w dół, który podświetlając podłogę stworzy optyczną granicę pomiędzy pomieszczeniami.

Oprawy firmy BRITOP Lighting świecą rozproszonym, subtelnym światłem, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED pobierają niewiele energii.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)