Kuchnia we włoskim stylu

Kuchnia w włoskim stylu

fot. Kuchnia w włoskim stylu

Włochy kojarzą się ze słońcem, dobrą zabawą i smacznym jedzeniem. Warto więc wprowadzić odrobinę południowego klimatu do naszej kuchni z kuchennymi dodatkami home&you.

Kuchnia jest dla Włochów bardzo ważnym miejscem. Jej tradycyjny wystrój charakteryzuje się dużą ilością światła oraz ciepłą kolorystyką, która doskonale oddaje temperament właścicieli. Jeśli marzymy o śródziemnomorskim klimacie w naszym domu, to aranżacja wnętrz w stylu włoskim będzie idealnym rozwiązaniem.

Kuchnia w włoskim stylu

Zobacz również: Modne aranżacje podłóg

fot. Kuchnia w włoskim stylu

W tradycyjnie włoskich kuchniach dominują przede wszystkim naturalne materiały – podłoga z terakoty, drewniane meble i ceramiczne naczynia. Dzięki temu uda nam się stworzyć ciepłą i przyjazną południową atmosferę. Ceramika doskonale nadaje się zarówno do podawania potraw, jaki i ich przechowywania. Dlatego także w naszym wyposażeniu we włoskim stylu nie może zabraknąć pojemników na makarony, przyprawy i oliwę z oliwek. Do tego celu świetnie będą nadawać się kolekcje Simplicity oraz Home z asortymentu home&you.

Kuchnia w włoskim stylu

fot. Kuchnia w włoskim stylu

Wnętrze będzie jeszcze przytulniej wyglądać, jeśli na drewniany stół narzucimy delikatny, jasny bieżnik. Nie zapomnijmy także o dużej ilości roślin. Świeże i suszone zioła nie tylko nadadzą potrawom wyjątkowego smaku, ale wniosą także do pomieszczenia niepowtarzalny klimat południowego lata. Nasz domowy ogródek będzie doskonale prezentować się w doniczkach Erda ustawionych na parapecie lub kuchennym blacie.

Kuchnia w włoskim stylu

fot. Kuchnia w włoskim stylu

Warto także pomyśleć o dekoracjach, które nadadzą kuchni oryginalnego, włoskiego charakteru. Idealnie wkomponują się z drewniane deski do krojenia lub pojemnik w kształcie doniczki. Nieodłącznym elementem włoskiego stylu życia, o którym nie możemy zapomnieć jest także wino. Znajdzie ono swoje miejsce w specjalnej szafce, idealnie pasującej do śródziemnomorskiej kuchni.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)