Kusząca „przegryzka”

półmiski

fot. półmiski

Wydało nam się głęboko niesprawiedliwym, że cała grupa chipsów, paluszków, orzeszków, kandyzowanych owoców, oblewanych czekoladą rodzynek, malutkich ciasteczek i innych kuszących chrupkością bądź słodyczą przysmaków nie posiada swojej zbiorowej nazwy. Proponujemy wobec powyższego nazwać je „przegryzką”.

Nijak do ich opisu nie pasuje słowo „zakąska”, czy „przekąska”, która rezerwowana jest dla wytwornych i z pieczołowitością szykowanych mini-dań lub artystycznych, wielosmakowych konstrukcji.

„Przegryzka” jest i sympatyczna i nie nastręczająca kłopotu. Jest nieoficjalna, szybka do przygotowania (z reguły wysypuje się ją z paczki na talerzyk lub miseczkę), nie musi być wytwornie kultywowana. Ale – jako że należy do rytuału specjalnego „działu” jedzenia – czyli podjadania, przegryzania, zagryzania, zajadania i zakąszania łączonego z łakomym sięganiem do „wspólnej misy” – winna być serwowana w kuszącym, designerskim wydaniu.
Proponujemy Państwu dwa zestawy dla zabawnych w nazwie, a smacznych dla podniebienia „przegryzek”.

miseczki

fot. miseczki

Pierwszy – stalowy, minimalistyczny, stonowany półmisek znanej duńskiej marki Stelton ze słynnej serii zastawy stołowej 21st. Grupa Designit, twórca tej futurystycznej linii, łamie dotychczasowe konwencje obłych kształtów, wybierając „rasowy” i nieco oschły design. Ten 22 centymetrowy półmisek Stelton (link) przypomina formą orientalną łódź. Jego elegancka, stworzona z polerowanej stali szlachetnej bryła wspiera się na niewysokim postumencie z tworzywa sztucznego, które zabezpiecza stół przed porysowaniem, a sięgającym po „przegryzki” podsuwa je niemal pod samą rękę.

Druga z propozycji należy do niemieckiej firmy Blomus, znawcy form ze stali szlachetnej i białej, potężnej porcelany. Enza to bardzo zmyślny zestaw składający się z czterech porcelanowych, głębokich miseczek, w których, można, poza tradycyjnymi „przegryzkami” umieścić, co dusza zapragnie – deepy, sosy, dżemy, miód marmolady itp. Miseczki (link) Enza marki Blomus stoją wygodnie na kwadratowej, stalowej tacy, która, dla wygody, posiada wysoki, również stalowy uchwyt z ciekawym zwieńczeniem.

Kochający przegryzać i podjadać, w czasie delektowania się filmami najlepszych światowych reżyserów sklep www.smakprostoty.pl, serwuje sobie „przegryzki” w designerskich formach zestawów na chrupkości najlepszych światowych kreatorów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)