Kwiat, który pobudza zmysły i wywołuje radość

hiacynty

fot. hiacynty

Jedną z cech wyróżniającą hiacynty jest zapach. Podobnie jak jaśmin, lilia czy tuberoza, stanowi jedną z najczęściej spotykanych nut zapachowych w kompozycjach perfum. Hiacyntowy aromat można wyczuć w romantycznym zapachu Anais Anais od Cacharel czy świeżym Chance od Chanel.

Hiacynty nie tylko pięknie pachną, ale także są wyjątkowym i oryginalnym elementem kwiatowych kompozycji. Doskonale prezentują się w wiklinowym koszyczku w towarzystwie wiosennych żółtych narcyzów, niebieskich szafirków czy różnokolorowych tulipanów. Miłośników nowoczesnych, minimalistycznych dekoracji z pewnością zachwycą hiacynty w szklanych lub kamionkowych donicach i wazonach.

kwiaty

Przeczytaj również: Malujemy pokój dziecka

fot. kwiaty

Coraz popularniejsze stają się bukiety, w których gęste kwiatostany hiacyntów stanowią doskonałą bazę kompozycji. Można je ciekawie zestawić z frezjami lub piwoniami. Pięknie wyglądają w krótkich wiązankach o półkolistym kształcie, doskonale nadających się na bukiety ślubne. Wstawione do owalnego lub kwadratowego pojemnika i równo przycięte tworzą oszczędną w formie, geometryczną kompozycję idealną do ozdoby biur, hotelowych lobby, restauracji i mieszkań.

Szeroka gama barw hiacyntów, daje wiele możliwości dekoracyjnych. Hiacynty występują w odcieniach błękitu, fioletu, różu, czerwieni, bieli a nawet żółci. Ciekawie prezentują się w monochromatycznych zestawieniach kwiatów o różnej fakturze i odcieniach tej samej barwy. W tym sezonie wyjątkowo modnie prezentują się bukiety pełne hiacyntów w różowych, fioletowych i pomarańczowych barwach. Zupełnym hitem stały się niedawno biało-zielone wiązanki ślubne z hiacyntami w roli głównej.

Hiacynty

Przeczytaj również: Mieszkanie lśniące bielą

fot. Hiacynty

Hiacynt z jednej strony stanowi uniwersalne tło dla bardziej wyrafinowanych roślin, a z drugiej dobrze wyeksponowany, może być gwiazdą kompozycji. Dużym atutem hiacyntów jest ich łatwa uprawa – nie wymaga częstego podlewania, ponieważ magazynuje wodę w łodydze i cebuli. W warunkach naturalnych hiacynty kwitną wiosną, dzięki specjalnemu systemowi produkcji, można się nimi cieszyć już od późnej jesieni.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)