Kwiatowa wieża

wazon

fot. wazon

Mnogość wazonowych form, kształtów i kolorów doprowadza do istnego zawrotu głowy. Co wybrać? Jaki flakon postawić w salonie, jakim udekorować jadalnię, a jaki wstawić do sypialni, by codziennie budzić się w miłym nastroju? A jaki z kolei ustawić w hallu, by witał domowników znużonych codziennością? Drugi problem – czy wybrany wazon, lub wazonik, dopasuje się stylistycznie do wnętrza? Czy będzie pasował do rustykalnych, tradycyjnych względnie bardzo nowoczesnych domowych przestrzeni?

Wybór, z racji szerokiego asortymentu proponowanego przez „upiększaczy” wnętrz, jest ogromny.
Te wszystkie dylematy rozwiąże szybko i od ręki ascetyczny stalowy wazon w kształcie wieży. Jego twórca, niemiecka marka Blomus, znana na całym świecie z przepięknych stalowych, wykwintnych brył i niepospolitego designu, stworzyła Floxo, elegancki, 30 centymetrowej wysokości wazon.
Blomus rozwiewa wątpliwości co do dopasowania Floxo do różnego typu wnętrz. W rustykalnym ta prosta, smukła stalowa forma zaprezentuje się bardzo dostojnie, odznaczając się na tle ciepłych lub ciemnych barw mebli. Będzie intrygującym, bo burzącym stylistyczny porządek całości elementem. Wprowadzi w tradycyjne wnętrza trochę ruchu i dynamiki.
Z kolei nowocześnie aranżowane przestrzenie polubią wazon Floxo (link), marki Blomus, z tej racji, iż same gustują w stali, szkle i przemyślanym, wystudiowanym chłodzie.

To, co ujmuje w przypadku wazonu Blomusa to fakt, iż można go różnie odbierać – w ciepłym wnętrzu stal będzie sprawiała wrażenie przytulnej, aksamitnej, nieagresywnej, w nowoczesnym – dynamicznej, surowej i majestatycznej.
Prosta, zwężająca się ku górze tuleja wazonu Floxo przypomina wieżę z baśni braci Grimm lub postument, z którego mówcy głosili orędzia do zgromadzonego u swoich stóp tłumu. Bo Floxo – przez swoją wysmukłość – wynosi kwiaty na piedestał. Z racji swojej subtelnej prostoty nie przyćmi barwnej kwiecistej kompozycji.
Odważny wazon niemieckiej firmy Blomus może być doskonałym prezentem dla osób ceniących urok ciętych kwiatów w gustownej, aksamitno-stalowej, satynowanej oprawie.

Z lubością aranżujący barwne kompozycje w smukłym wazonie Floxo sklep www.smakprostoty.pl syci oczy formami najsubtelniejszymi.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)