Lampy do pokoju małego marynarza

kinkiet

fot. kinkiet

Prawie każdy chłopiec marzy o byciu piratem czy marynarzem, o poszukiwaniu wyspy skarbów i fascynujących wyprawach w nieznane. Specjalnie z myślą o małych wielbicielach morskich przygód powstała nowa kolekcja lamp SAILOR. Lampy z tej linii, za sprawą żywej kolorystyki oraz marynistycznych motywów, wprowadzą do pokoju dziecka klimat rodem z pirackich historii.

Przeczytaj również: Ciche drzwi w domowym wnętrzu

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, dlatego też aranżując pokój dziecięcy my również powinniśmy puścić wodze fantazji. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy znamy pasje naszej pociechy, wiemy czym się interesuje i o czym marzy. Mały amator historii o piratach i ich morskich przygodach z pewnością ucieszy się z pokoju o wystroju marynarskim. Barwy charakterystyczne dla tego stylu to niebieski, biały i czerwony, zatem nie powinno zabraknąć ich w dziecięcym pokoju urządzonym w klimacie morskich opowieści. Starannie dobrane meble oraz dodatki z wybranym motywem przewodnim stanowić powinny podstawę, jednak bez odpowiednich lamp cały wystrój pomieszczenia nie będzie tworzył idealnie spójnej kompozycji. Z pomocą przyjdą nam tutaj kolorowe, radosne lampy SAILOR firmy Technolux.

lampy

fot. lampy

Na fali przygody
W skład nowej, dziecięcej kolekcji wchodzi siedem lamp: dwie spirale, dwa kinkiety, jeden duży plafon oraz dwie fale. Na każdej z nich widnieją motywy jednoznacznie kojarzące się z morzem, żeglowaniem i wakacyjną przygodą, zatem z pewnością przypadną one do gustu najmłodszym i wpiszą się w klimat ich wymarzonego pokoju. Kinkiet SAILOR-LIGHTHOUSE zachwyca widokiem strzelistej latarni morskiej o intensywnie zielonym dachu, natomiast drugi z kinkietów z kolekcji ozdobiony został  wizerunkiem żółtej łódki z powiewającym na wietrze białym żaglem. Żaglówka ta, w towarzystwie biało-czerwonych kół ratunkowych, pojawia się również na lampach w kształcie fali i spirali. Największa lampa z linii SAILOR, mierzący 66 cm średnicy plafon, stanowi kwintesencję całej kolekcji – widnieje na nim bowiem zarówno latarnia morska, łódka, jak i koło ratunkowe.

Świetlne kompozycje
Lampy z nowej kolekcji dziecięcej łączą w sobie intrygujący wygląd i precyzję wykonania. Elementy dekoracyjne lamp wykonane zostały z barwionej na różne kolory i powycinanej w fantazyjne kształty sklejki, reflektorki – z tworzyw sztucznych, uchwyty natomiast ze stali. Warto tutaj zaznaczyć, że wszystkie oprawy przystosowane są do żarówek R50 o mocy 40 W. Co więcej, lampy charakteryzują się różną ilością źródeł światła – posiadają od jednego do czterech reflektorów – możemy zatem dopasować natężenie światła do potrzeb naszych i naszego dziecka. Pojedyncze kinkiety sprawdzą się jako lampki nocne, fale i spirale doskonale oświetlą miejsce zabawy czy odpoczynku, plafon zaś pełnić może funkcję głównego źródła światła w pomieszczeniu. Co prawda, nawet jedna kolorowa lampa zamontowana na ścianie czy suficie prezentować się będzie doskonale, jednak najciekawszy efekt osiągniemy decydując się na kilka opraw rozmieszczonych w różnych miejscach pomieszczenia. Wówczas cały pokój nabierze wyglądu rodem z książek i filmów o piratach.
Opowieści o piratach, marynarzach i ich morskich przygodach fascynują dzieci od pokoleń, pobudzają ich wyobraźnię, zachęcają do snucia planów o dalekich podróżach. Nie dziwi więc fakt, że niejeden maluch marzy o pokoju urządzonym w marynarskim stylu. Lampy z nowej kolekcji SAILOR firmy Technolux pomogą zmienić każde wnętrze w tajemniczą wyspę piratów, a tym samym spełnić marzenia naszej pociechy…

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)